Różności i nowinki technologia

Tajny domowy robot Amazona, Vesta, podobno znajduje się na „późnym etapie prototypu”

Wydaje się, że Amazon osiągnął „późną fazę prototypu” w tworzeniu swojego tajnego domowego robota o nazwie kodowej Vesta, twierdzi nowy raport od Wtajemniczony. Urządzenie jest rozwijane od około czterech lat i obecnie pracuje nad nim ponad 800 pracowników, czytamy w publikacji. Jeśli robot zostanie uruchomiony, będzie to jeden z największych i najbardziej ambitnych nowych produktów Amazona, w postaci Echo, Kindle i Fire Phone.

Rzeczywiście, są to porównania do tego drugiego urządzenia, nieudanego projektu smartfona Amazona, który wydaje się dotyczyć niektórych osób zaangażowanych w rozwój Westy. „Ludzie są bardzo sceptyczni – obawiamy się, że może się on zmienić w kolejny telefon przeciwpożarowy”, jedno z sześciu anonimowych źródeł cytowanych przez Wtajemniczony jako „bezpośrednio zaangażowani w projekt”, powiedział w publikacji.

Według doniesień Vesta ma wbudowany ekran, taki jak niektóre z ostatnich urządzeń Amazon Alexa.
: Dan Seifert / The Verge

Jak w przypadku każdego niezapowiedzianego urządzenia tej skali, istnieje mnóstwo pytań bez odpowiedzi i niepewnych szczegółów. Podstawowym założeniem jest jednak to, że Vesta będzie Amazon Echo na kółkach: asystentem aktywowanym głosem, który może poruszać się po Twoim domu, reagować na polecenia i łączyć się z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi.

WtajemniczonyRaport zawiera szereg intrygujących i spekulatywnych szczegółów, w tym sugestię, że urządzenie ma rozmiar „dwóch małych kotów” – około 10 do 13 cali szerokości (konwersja może się różnić w zależności od kotów). Robot podobno będzie wyposażony w ekran, mikrofon i kilka kamer. Dodatkowe funkcje mogą obejmować czujniki do monitorowania temperatury, wilgotności i jakości powietrza; „mały przedział” do przenoszenia przedmiotów; oraz „sięgający do pasa wysuwany słupek z kamerą”, który można połączyć z technologią widzenia maszynowego, aby pomóc użytkownikom znaleźć przedmioty w ich domu, takie jak klucze i portfele.

Firma Ring należąca do Amazona ogłosiła w zeszłym roku drona monitorującego dom.
Obraz: Pierścień

Vesta, której nazwa pochodzi od rzymskiej bogini paleniska, pokazuje ciągłe dążenie Amazona do umieszczania swoich produktów w sercu domów klientów. Przez lata firma wprowadziła na rynek szereg urządzeń próbujących rozszerzyć swój zasięg na kuchnie i sypialnie, od wycofanego Dash Wand, który umożliwiał użytkownikom zamawianie produktów spożywczych poprzez skanowanie kodów kreskowych, po minidrona Always Home Cam. w zeszłym roku przez należący do Amazon Ring, który zapewnia mobilny nadzór wokół domu.

Wtajemniczony mówi, że Amazon rozwija Vestę jako „najwyższy priorytet”, ale wczesne prognozy sprzedaży są skromne. „Amazon mógł początkowo wprowadzić go jako ograniczony produkt dostępny tylko na zaproszenie, podobny do tego, co zrobił ze swoim zespołem fitness Halo, według tych osób” – czytamy w publikacji. Może to uniemożliwić firmie marnowanie zasobów na niesprzedane zapasy. Nawet roboty mobilne nie wstają i nie sprzedają się.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook