Gry

Takashi Murakami zaprojektował koszulkę e-sportową dla Faze Clan

Trwająca konfluencja mody i gier jest kontynuowana dzięki współpracy Takashi Murakami i Faze Clan. Znany artysta pop zaprojektował dla Faze nową linię gadżetów, w tym koszulkę e-sportową i podkładki pod mysz z jego kultowymi uśmiechniętymi kwiatami.

Choć może to w dużej mierze wyglądać jak dwie marki współpracujące przy produktach z limitowanej edycji, Murakami postrzega to jako coś nieco bardziej… ambitnego. W rzeczywistości artysta w jednym z oświadczeń porównał pracę z Faze do relacji między Andy Warholem i Jean-Michelem Basquiatem:

Kiedy byłem studentem, Warhol tworzył obrazy we współpracy z Basquiatem i dużo się o tym mówiło. Dla Warhola, który skończył 50 lat, współpraca z Basquiatem, młodą supergwiazdą, wydawało mi się, jakby ten pierwszy podlizywał się młodzieży i wydawało mi się, że jest mi go trochę żal. Potem oboje zmarli. Nieco ponad dekadę później niepasujące niegdyś do siebie obrazy kolaboracyjne, w których punktem sprzedaży wydawał się być podział pokoleniowy, zaczęły wyglądać bardzo świeżo, jak ucieleśnienie sytuacji tamtych czasów.

Teraz muszę być starszy od Warhola i podejrzewam, że członkowie klanu Faze są młodsi od Basquiata. Niektórym może się wydawać, że nasz duet jest dość niestosowny, ale za 30 lat być może dokonamy przeglądu i ponownej oceny znaczenia tej współpracy w kontekście historii sztuki. I tak, choć trochę nieśmiało podchodziłem do współpracy z takimi młodymi ludźmi, zgodziłem się na ich prośbę, ufając w świeżość krajobrazu, który przyszli widzowie zobaczą w tym projekcie.

: Klan Faze

Współpraca to pierwszy właściwy krok Murakamiego w świecie gier, ale jest to część trwającego trendu. Projektanci tacy jak Jeff Staple i Heron Preston stworzyli koszulki e-sportowe, podczas gdy Nike, Burberry, Balenciaga, Louis Vuitton, Complex i Gucci eksperymentowali z grami na różne sposoby.

Nowy sprzęt Faze będzie dostępny za pośrednictwem NTWRK od 28 czerwca o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook