Różności i nowinki technologia

Tani domowy sprzęt audio i porady (2021): jak uzyskać doskonały dźwięk

Bas uwielbia chować się w rogach, więc spróbuj ustawić głośniki z dala od nich – najlepiej na środku ściany. Jeśli zastanawiasz się, gdzie umieścić je w stosunku do zwykłej pozycji odsłuchu, pamiętaj o tym: Idealny obraz stereo (duży, szeroki, brzmiący na żywo dźwięk) pojawia się, gdy twoja głowa tworzy trójkąt równoboczny z dwoma głośnikami. Postaraj się również, aby głośniki wysokotonowe (mniejsze okrągłe przetworniki, które emitują wysokie tony na większości głośników) są jak najbliżej poziomu uszu, ponieważ kierunek dźwięku ma największy wpływ.

Przenieś meble, aby odbijać dźwięk

Twój własny pokój jest jednym z najważniejszych aspektów dźwięku głośnika. Podobnie jak okropny piosenkarz używający fantastycznego mikrofonu, jeśli umieścisz niesamowitą parę głośników w okropnym pokoju, będziesz miał okropny dźwięk.

Większość pokoi ma podobne problemy: są trochę zbyt odblaskowe i trochę za ciężkie na basie. W większości przypadków przyczyną są płaskie ściany i rogi. Dźwięk jest falą, a jeśli ta fala odbije się prosto od ściany, może zakłócać i eliminować inne nadchodzące fale, powodując dziwne martwe strefy w twoim pokoju.

Spróbuj umieścić krzesło lub inne gęste meble w rogach. Rozważ także umieszczenie półki na książki lub innych nieregularnych mebli na przeciwległej ścianie, która jest skierowana w stronę głośników – gdzie dźwięk odbija się z powrotem do głośników – tak, aby książki o różnych rozmiarach i kształtach odbijały fale dźwiękowe w różnych kierunkach.

Jeśli chcesz przejść na zawodowstwo

: Pola akustyczne

Ta wskazówka nie jest darmowa, ale może być tania. Jeśli chcesz się wyobrazić i stworzyć dedykowany pokój odsłuchowy, poszukaj odpowiednich materiałów do obróbki dźwięku. Nie kupuj tych dziwnych piankowych kwadratów, które widzisz na Amazon. Nie będą działać zbyt dobrze. Fale dźwiękowe o szerokim spektrum są pochłaniane przez gęsty, porowaty materiał, więc podczas gdy pianka pochłania wysokie częstotliwości, średnie i niskie częstotliwości oszalały.

Zamiast tego złap trochę izolacji z wełny mineralnej i trochę materiału, abyś mógł stworzyć własne panele. Pamiętaj, aby umieścić je w rogach i w punktach odbicia, a zauważysz dziko poprawiony dźwięk. Poważnie, jeśli masz zamiar zrobić jedną rzecz, aby poprawić swój dźwięk, zrób to. Lepszy sprzęt nie ma znaczenia w złym pokoju!

Kilka łatwych aktualizacji

Pytają mnie o niedrogie sposoby ulepszenia jakości dźwięku dużo. Oto moje wskazówki.

Zmodernizuj to stare stereo

: Brady Bargenquast / Audioengine

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook