Różności i nowinki technologia

TCL ogłasza linię telewizorów XL Collection, obiecując, że w tym roku przejmie główny nurt 8K

TCL produkuje jedne z najlepszych telewizorów poniżej 1000 USD, które można kupić, a także było wcześnie, aby przyjąć technologię Mini LED, którą producenci telewizorów, tacy jak Samsung i LG, dopiero zaczynają używać w swoich zestawach na 2021 rok. (Obie serie TCL 8-Series i 6-Series zawierają już podświetlenie Mini LED.) W 2021 roku firma ma nadzieję połączyć swoją agresywną strategię cenową i technologiczną przewagę nad Mini LED dla nowej serii 6, która również idzie all in w rozdzielczości 8K.

„W nadchodzącym roku wszystkie modele telewizorów TCL Roku z serii 6 z 2021 roku, które zostaną wprowadzone na rynek, będą miały rozdzielczość 8K” – ogłosiło dziś w komunikacie prasowym TCL, zwracając uwagę, że modele z zeszłego roku również pozostaną dostępne. Silnik TCL AiPQ będzie w stanie przeskalować zawartość 4K do wyższej klarowności i ostrości w nowej serii 6. Głównym problemem, z którym boryka się 8K, jest niedobór natywnych treści w tej rozdzielczości – i ta sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie. Wygląda jednak na to, że TCL zamierza przynajmniej obniżyć ceny telewizorów 8K. Teraz pojawia się pytanie, o ile droższe to Seria 6 skończy się ze swoim poprzednikiem. Jeszcze nie wiemy.

: TCL

TCL uważa, że ​​znacznie wyprzedza konkurentów w technologii telewizorów LCD, a to ze względu na pionową integrację firmy i doświadczenie w produkcji. W tym roku wprowadza nowy panel oznaczony jako „OD Zero”, ponieważ odstęp między wyświetlaczem a systemem podświetlenia wynosi zero milimetrów. W rezultacie TCL opisuje jako „ultracienki wyświetlacz z dziesiątkami tysięcy mini diod LED i tysiącami stref kontroli kontrastu”.

: TCL

Po tym, jak LG ogłosiło, że zacznie produkować telewizory LCD z Mini LED, TCL opublikował ostry wpis na blogu, w którym skrytykował niski ogólny udział OLED w rynku. „Istnieją telewizory z technologią wyświetlania, która nie zmieniła się szczególnie od czasu jej pierwszego użycia w telewizorach na początku 2010 roku i nadal stanowi zaledwie mniej niż 3 procent globalnej sprzedaży telewizorów” – napisał Aaron Dew z TCL, zanim wspomniał o szybszej ewolucji zestawów LCD i zalet Mini LED. „Do tych marek, które są podekscytowane wprowadzeniem Mini LED w 2021 r., Moje jedyne pytanie brzmi:„ po co ci tak długo? ”

Najnowsza seria 6 TCL otrzymała dobre recenzje i była również doskonałym wyborem dla graczy – chociaż nie mogła osiągnąć rozdzielczości 4K przy 120 Hz. Przypuszczalnie jest to coś, co TCL będzie starać się rozwiązać w tym nadchodzącym modelu.

W 2021 roku firma TCL zadebiutuje także w kolekcji XL Collection, składającej się z 85-calowych wyświetlaczy w różnych przedziałach cenowych i rozdzielczościach. Oto, co firma mówi, że możesz się spodziewać:

W tym roku na kolekcję XL składają się trzy różne modele, a każdy 85-calowy telewizor będzie oferował poziomy wydajności dla każdego rodzaju kina domowego. Od po prostu inteligentnego 85-calowego telewizora TCL Roku z serii 4, który zapewnia najłatwiejszy sposób na strumieniowanie 4K HDR, przez 85-calowy telewizor 4K HDR TCL Roku z jakością obrazu QLED, po najlepszy 85-calowy telewizor 8K TCL z zasilaniem Mini LED i Szeroka technologia QLED, kolekcja XL będzie pasować do każdego budżetu i przewyższy najwyższe standardy wydajności, zapewniając rozrywkę domową na najwyższym poziomie.

Kolekcja XL firmy TCL to linia 85-calowych telewizorów, które zaczynają się już od 1599 USD.
: TCL

Seria 4 jako pierwsza wyjdzie z bramy kolekcji XL: pojawi się w tym kwartale za 1599 USD. Nieźle jak na ogromny wyświetlacz 4K. Droższe zestawy XL z lepszą jakością obrazu QLED (kolor kropek kwantowych) pojawią się w dalszej części roku. Ceny na te zostaną ogłoszone – to samo dotyczy serii 8K 6.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook