Nowości

TCL przedstawia dwa tablety z Androidem, nowe prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne i smartwatch dla seniorów

W ramach zapowiedzi na targach IFA 2020 firma TCL wprowadza dziś na rynek mnóstwo nowych gadżetów, w tym parę tabletów, nowe prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne i smartwatch dla seniorów.

Tablety z Androidem są prawdopodobnie najbardziej interesującymi produktami z tej grupy, ponieważ model z wyższej półki ma 10,36-calowy wyświetlacz panoramiczny (2000×1200) z wąskimi ramkami; jest nawet wyposażony w rysik. Wewnętrzne specyfikacje nie będą zbliżone do czegoś takiego jak Samsung Galaxy Tab S7, ale firma pozycjonuje TCL 10 Tab Max jako doskonały wybór do oglądania filmów lub prowadzenia rozmów wideo dzięki dwóm mikrofonom dalekiego pola. Ma zostać dostarczony w czwartym kwartale za 299 euro (model 4G) i 249 euro (tylko Wi-Fi).

: TCL

Jest też TCL 10 Tab Mid za jeszcze mniej pieniędzy, chociaż będziesz musiał znosić grubsze ramki wokół jego 8-calowego ekranu. 10 Tab Mid jest zasilany przez Snapdragon 665 i oferuje „potężny system głośników”, według firmy. Oba tablety mają dedykowany tryb dla dzieci, a TCL twierdzi, że ich ekrany emitują zredukowane niebieskie światło. W czwartym kwartale pojawi się również TCL 10 Tab Mid za 229 €.

Następne w kolejności są najnowsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne firmy MoveAudio S200, które dołączają do tańszego poziomu poniżej 100 euro. Wyglądają raczej jak AirPod, ale TCL twierdzi, że można spodziewać się 3,5 godziny ciągłej pracy na baterii (łącznie do 23 w etui), małego opóźnienia podczas oglądania filmów i wygodnych funkcji, takich jak automatyczne wstrzymywanie po wyjęciu wkładki dousznej . Pąki mają cztery mikrofony formujące wiązkę i elektroniczną redukcję szumów (podczas połączeń), aby Twój głos był głośny i czysty. Słuchawki douszne MoveAudio S200 są odporne na kurz i wodę IP54 i będą sprzedawane za 99 euro, gdy zostaną wprowadzone na rynek pod koniec tego miesiąca; dostępne kolory to czarny, biały i turkusowy – choć ta ostatnia dotyczy tylko obudowy.

: TCL

Last up to połączony zegarek dla seniorów, który TCL nazywa „MoveTime Family Watch”. Dzięki śledzeniu aktywności, wykrywaniu upadków, monitorowaniu tętna i dzwonieniu w trybie głośnomówiącym urządzenie ma „pomóc seniorom zachować niezależność”. Zegarek oferuje również przypomnienia o lekach i aktywności. W przypadku wykrycia upadku kontakty alarmowe są powiadamiane w ciągu 60 sekund i otrzymują informację o lokalizacji osoby noszącej. Family Watch wyświetli również ostrzeżenia, jeśli wykryje nieregularnie szybkie lub wolne tętno.

: TCL

Ma wyświetlacz OLED 41 x 48,5 mm (ze zoptymalizowanymi, większymi ikonami) i jest odporny na wodę i kurz IP67. TCL twierdzi, że spełnia „zgodność z CCPA i RODO, aby chronić prywatność użytkowników”. Zegarek MoveTime Family Watch pojawi się jesienią w Ameryce Północnej i Europie w cenie 229 euro.

W ramach prezentacji na targach IFA firma TCL dostarcza również drobne aktualizacje dotyczące swoich koncepcji i prototypów, takich jak wyświetlacz „waterfall” i składane. Najciekawsze z nowych rzeczy jest to, co firma nazywa technologią „NXTPAPER”, o której mówi, że jest „artystycznym połączeniem ekranu i papieru i zwieńczeniem dwóch lat badań i projektowania produktów oraz 11 patentów na ochronę oczu. Ta technologia wyświetlania zapewnia rozdzielczość Full-HD, która zapewnia wrażenia wizualne przypominające papier w pełnym kolorze, bez migotania i szkodliwego niebieskiego światła ”. TCL twierdzi, że NXTPAPER jest przeznaczony do użytku w tabletach, ale podobnie jak inne przyszłościowe technologie, firma nie ma nic do przekazania w odniesieniu do rzeczywistych, wysyłanych produktów, które mogą wykorzystać NXTPAPER. Jeśli chodzi o telefony składane, TCL nadal nie działa – na razie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook