Gry

Te kości LED mogą zelektryzować Twoją następną kampanię DnD

Czasami miło jest odejść na chwilę od technologii, osiedlić się z przyjaciółmi i zagrać w całą grę fabularną, używając tylko długopisu, papieru i wielu kości. Ale jeśli to dla ciebie trochę low-fi, to zawsze masz Pixels, nowy zestaw elektronicznych kości z wbudowanym Bluetooth i oświetleniem LED RGB. Kości zostały wprowadzone na Kickstarterze, a ich ceny zaczynają się od 39 USD. W chwili pisania tego tekstu ponad 14 000 osób wsparło już projekt na łączną kwotę ponad 2 milionów dolarów zadeklarowanych.

Główną atrakcją jest oczywiście kolorowe oświetlenie RGB, które twórca Systemic Games obiecuje, że będzie można je dostosowywać i programować za pomocą aplikacji towarzyszącej. Piksele są również wodoodporne, ładują się bezprzewodowo za pomocą towarzyszących etui ładujących i mogą działać przez około pięć godzin na ładowaniu lub dłużej, jeśli chcesz żyć bez oświetlenia. Dostępnych jest wiele rodzajów matryc, w tym D20, D12, D10, D8, D6 i D4.

Podświetlenie RGB oświetla kostkę.
Obraz: Gry systemowe

Ale dla mnie najbardziej interesującą rzeczą w kościach jest sposób, w jaki najwyraźniej będą w stanie komunikować się z Roll20, Foundry i innymi platformami online, które pozwalają grać w gry stołowe przez Internet. W tej chwili usługa taka jak Roll20 polega na wirtualnym rzucie kośćmi lub rzucie tradycyjną kostką, a następnie zgłoszenie się do mistrza gry. Natomiast piksele mogą oferować to, co najlepsze z obu światów, pozwalając ci rzucić fizyczną kostką i automatycznie zgłaszać wynik.

Tak, jest wiele oczywistych żartów, które można powiedzieć o tym, że nie można grać w RPG z piórem i papierem, ponieważ twoje kości nie są naładowane. Ale jeśli podoba ci się myśl o kościach z obsługą Bluetooth, które świecą jak choinki, piksele są dostępne na Kickstarterze do 8 kwietnia. Jedna kostka (w tym ładowarka) zaczyna się od 39 USD lub możesz otrzymać zestaw siedmiu kości i etui do ładowania za 199 USD. Obowiązują wszystkie zwykłe ostrzeżenia o wspieraniu Kickstarterów, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pikseli powinien wysyłamy za około 12 miesięcy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook