NowościRTVTelefony

Te narzędzia edukacyjne kształtują szkolny dom online

„Coursera to w zasadzie platforma do nauczania online, a nie do uczenia się online” – mówi Paulo Blikstein, profesor z Columbia University, który bada nowe technologie edukacyjne. „Jestem zaskoczony, że istnieje mnóstwo funkcji, których po prostu nie ma, nawet po tylu latach”.

Oprogramowanie takie jak Class rozwiązuje te brakujące funkcje, integrując narzędzia do nauki i nauczania z Zoom. Oprogramowanie jest przeznaczone dla studentów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, chociaż może być również wykorzystywane w szkolnictwie wyższym i szkoleniach korporacyjnych. Na początku tego roku firma ogłosiła 30 milionów dolarów finansowania w ramach serii A, aby przyspieszyć jej uruchomienie na wielu platformach i udostępnić oprogramowanie 7500 instytucjom edukacyjnym, które wyraziły zainteresowanie jego zakupem.

Dyrektor generalny klasy, Michael Chasen (który był byłym dyrektorem Blackboard, innej firmy zarządzającej edukacją i technologiami edukacyjnymi), konsultował się z nauczycielami wszystkich klas i we wszystkich dziedzinach w celu opracowania oprogramowania. „Ich potrzeby wydawały się dość uniwersalne” – mówi, prowadząc mnie przez demo online. Wiele narzędzi pozwala Class dokładniej naśladować metody nauczania, które można znaleźć na zajęciach stacjonarnych.

Być może pierwszym i najbardziej zauważalnym jest Podium View. Zamiast zostać pochowanym w widoku galerii, instruktor klasy jest teraz umieszczony na podium z boku klasy. W przypadku młodszych uczniów, takich jak moja córka, którzy czują się przytłoczeni przemawianiem przed dużą grupą ludzi, instruktor ma asymetryczną kontrolę nad widokiem – może wyciszyć wszystkich uczniów, włączyć widok „prywatności”, aby inni uczniowie nie mogli zobacz, jak wszyscy robią śmieszne miny i włączają zewnętrzne treści do lekcji. To wszystko znacznie ułatwia rodzicom „podrzucenie” swoich młodszych dzieci do komputera.

W przypadku starszych uczniów, oprócz narzędzi dostępnych tylko dla instruktora, takich jak rejestracja obecności, alfabetowanie uczniów w widoku galerii i różne formy analizy danych, instruktor może również odciągać uczniów na bok do interakcji jeden na jednego, organizować uczniów w dyskusje w małych grupach i włączanie quizów do wykładu.

Podobne funkcje można zobaczyć w Engageli, innej internetowej platformie edukacyjnej, która w zeszłym roku zebrała około 15 milionów dolarów finansowania. Platforma założyciela i dyrektora generalnego Dana Avidy jest przeznaczona dla nauczycieli akademickich, a nie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale ma wiele podobnych funkcji, takich jak asymetryczna kontrola.

Engageli twierdzi również, że łagodzi dziesiątki bólu instruktorów. Na przykład instruktorzy kursów mogą monitorować uczniów z wielu ekranów, co znacznie ułatwia organizację dużej klasy. Uczniowie mogą pobierać swoje notatki i zrzuty ekranu bezpośrednio z Engageli i do wspólnych dokumentów Google. Zamiast korzystać z oprogramowania do śledzenia wzroku lub innych potencjalnych naruszeń prywatności uczniów, miernik zaangażowania pozwala uczniom anonimowo zgłaszać własne zainteresowanie.

Pomoc socjalna

: Ćwiczenia

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook