NowościOprogramowanie

Te narzędzia mogą pomóc w znalezieniu zgubionych urządzeń

Możesz mieć zauważyłem ostatnio w nagłówkach gazet Apple AirTags – tak jak zwykle są to nowe produkty Apple – ale te małe krążki śledzące to tylko najnowsze z długiej linii opcji pozwalających na śledzenie lokalizacji telefonów, tabletów i laptopów.

Funkcje śledzenia lokalizacji wbudowane w nasze urządzenia wiążą się z ważnymi obawami dotyczącymi prywatności, a im bardziej stają się zaawansowane, tym bardziej mogą być problematyczne (zobacz ten artykuł o tym, jak Apple AirTags mogą być prezentem dla prześladowców i prześladowców), ale oznaczają również nasze cenne sprzęt może informować o swojej lokalizacji przez całą dobę, co znacznie utrudnia utratę czegoś.

Dzięki AirTags – i Galaxy SmartTags, Tile trackerom i wszystkim innym podobnym produktom – ten rodzaj monitorowania lokalizacji może obejmować wszystkie rodzaje przedmiotów, od toreb po breloczki do kluczy. Nawet jeśli coś nie zgłasza swojej lokalizacji, można to podłączyć do urządzenia.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby zawsze wiedzieć, gdzie znajdują się Twoje najcenniejsze przedmioty, masz więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej.

jabłko

Aplikacja Find My firmy Apple obejmuje iPhone’y, iPady, komputery Mac, AirPods i AirTags.

David Nield przez Apple

Zacznijmy od Apple, ponieważ właśnie uruchomił AirTags. Te małe trackery działają w aplikacji Find My, którą można znaleźć preinstalowaną na iPhone’ach, iPadach i Macach. Jest również dostępny za pośrednictwem portalu iCloud, więc możesz uzyskać do niego dostęp na dowolnym komputerze z przeglądarką internetową.

Większość nowoczesnych produktów Apple może zgłaszać swoją lokalizację przez Find My – nie tylko telefony i laptopy, ale także AirPods i Apple Watch. Apple Pencil nie można znaleźć za pośrednictwem tej aplikacji, ale jeśli chodzi o urządzenia Apple, jest to mniejszość. Aby upewnić się, że Twoje urządzenia są śledzone, kliknij swoje imię i nazwisko Znajdź mój w Ustawieniach na iPhonie lub iPadzie albo wybierz ochrona i prywatność następnie Prywatność w Preferencjach systemowych na komputerze Mac.

Po uruchomieniu Lokalizatora zobaczysz swoje urządzenia na mapie i możesz zobaczyć szczegółowe informacje, w tym poziom naładowania baterii, w stosownych przypadkach. Wybierz urządzenie i możesz je zdalnie wymazać, zablokować, aby zabezpieczyć przed nieautoryzowanym dostępem lub sprawić, by wydało dźwięk (bardzo przydatne, jeśli spadło z tyłu sofy).

Poduszki powietrzne działają trochę inaczej. Nie zgłaszają swojej lokalizacji bezpośrednio, ale komunikują się za pomocą połączeń krótkiego zasięgu z innymi urządzeniami (przez Bluetooth i dokładniejszy Ultra-Wideband). Dopóki są w pobliżu (firma Apple nie podała dokładnego zasięgu), można je znaleźć za pomocą aplikacji Znajdź moje na urządzeniach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook