GryOprogramowanie

Technika ćwiczeń, która pomogła nam zachować dobrą kondycję podczas kwarantanny

Biorąc pod uwagę wszystkie obciążenia psychiczne, które pojawiły się wraz z życiem w 2020 roku – w tym siłownie zamykające swoje drzwi – wielu osobom trudno było przejść na normalny poziom ćwiczeń. Tu na The Verge, poradziliśmy sobie z tym, jak można się spodziewać: dzięki technologii, która mogłaby nam umożliwić lub zmotywować do aktywności. Są to gadżety, aplikacje, gry i usługi, z których korzystaliśmy, aby się spocić, a jednocześnie zachować bezpieczeństwo, a które mogą okażą się przydatne, jeśli postanowienie noworoczne obejmuje ćwiczenia.

Beat Saber

Nazwałam Beat Saber moja ulubiona gra z 2018 roku, ale od tamtej pory ciężko straciłem, aż Oculus wypuścił Quest 2 w październiku. To pierwszy zestaw VR, który lubię nosić, i użyłem SideQuest do dodania niestandardowych utworów bootlegowych, które wspierają mój zawstydzająco wąski gust muzyczny, zmieniając mój Quest w prawie jednofunkcyjną maszynę do szabelkowania bitów. (Prawdopodobnie jestem winien tantiemy Muse i nowym pornografom czy coś? Słuchaj, po prostu bardzo podoba mi się nieoficjalna beatmapa Expert z „The Mary Martin Show”). Pro: Pamiętam, że znowu mam ciało. Wada: OK. Go utknęło mi w głowie każdego ranka. – Adi Robertson

Nike Training Club i Reddit

Jestem użytkownikiem Nike Training Club już od jakiegoś czasu, ale w tym roku potrzebowałem tego bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ zniknęły moje dojazdy rowerem, a liczba kroków spadła. Aplikacja Nike oferuje zbiór treningów, które możesz filtrować w oparciu o ilość dostępnego sprzętu, ile masz czasu, czy jesteś po treningu siłowym, czy cardio itd. W tym roku moje filtry były odpowiednio „brak”, „cały czas na świecie” i „wezmę to, co uda mi się zdobyć”.

Najbardziej podoba mi się to, jak prosta jest większość ćwiczeń, co pozwala mi złagodzić nudę ćwiczeń, słuchając podcastów podczas ćwiczeń. Zamiast słuchać motywacyjnych ciekawostek trenera osobistego wraz z jego instrukcjami, aplikacja Nike pokazuje głównie proste, zapętlone filmy wideo z każdym ćwiczeniem i pozostawia mi swobodę wędrówki. (Aplikacja zawiera również bardziej tradycyjne filmy z treningami, ale nigdy ze mną nie kliknęły).

Na początku roku dużo też pracowałem w grupie z moimi współlokatorami. Tutaj rutyna opracowana przez społeczność Bodyweight Fitness Reddit była nieoceniona. Obejmuje ćwiczenia siłowe, które można wykonać przy minimalnym sprzęcie, oraz różne warianty każdego z nich, aby dostosować ich trudność. Chociaż nie potrzebujesz wiele, aby zacząć, odkryliśmy, że dodanie drążka do podciągania, kółek gimnastycznych i taśm oporowych było stosunkowo niedrogim sposobem, aby zapewnić nam znacznie więcej możliwości ćwiczeń. – Jon Porter

Instagram

Podczas gdy mój nawyk mediów społecznościowych ogranicza się do Twittera, jedną z moich wczesnych strategii pozostania aktywnym podczas pozostawania w domu było zbieranie postów z ćwiczeń w domu za pomocą funkcji Zapisane posty na Instagramie. Instruktorzy fitness zawsze udostępniali treści na Instagramie, ale zamknięcie siłowni i studiów fitness przyniosło do aplikacji mnóstwo bezpłatnych treningów z przewodnikiem. To nie Pinterest, ale moja kolekcja w Zapisanych postach pozwala mi mieć pod ręką łatwe ćwiczenia i eliminuje jedną z wielu wymówek, aby się nie ruszać: rzadko wiem, co robię, jeśli chodzi o trening.

W miarę upływu roku straciłem zdrowie na Instagramie, ale nadal zbieram i sortuję posty z ćwiczeniami. Oczywiście jest mniej fizycznych korzyści, ale nadal uważam to za bardzo kojące. – Ian Campbell

Garmin Fenix ​​6X

Seria wielofunkcyjnych zegarków GPS Fenix ​​6.
: Garmin

Wiem, że kuszę los, mówiąc to, ale moja kondycja znacznie się poprawiła podczas pandemii. Zmotywowała mnie nuda i szczerze mówiąc lęk przed śmiercią, ale także uniwersalny zegarek Garmin Fenix ​​6X Pro Solar. Pomogło również mojemu samorządowi promować bezpieczne, zdystansowane społecznie zajęcia fitness na świeżym powietrzu zamiast wydawania surowego nakazu pozostania w domu.

Zanim gadżety fitness zaczęły się wyprzedawać w Amazon i nie tylko, udało mi się zebrać zestaw regulowanych opasek, o których czytałem Wirecutter oraz luksusową parę obciążonych skakanek Crossrope. W marcu i kwietniu ćwiczyłem z tymi przedmiotami prawie codziennie, kiedy byłem zamknięty w domu. Zegarek Garmin wykonał dobrą robotę, automatycznie śledząc moje pompki i loki na bicepsie, ale był znacznie mniej zdolny do wykrywania innych ruchów, na przykład nieudolnie śledząc moje sesje Crossrope. Crossrope tworzy aplikację z płatnymi poziomami członkostwa, ale uznałem ją za zbyteczną dla moich potrzeb. Chociaż nie jestem na poziomie profesjonalnego boksera, udało mi się udoskonalić kilka umiejętności skokowych, takich jak crossovery, debla i różne skoki, aby powtórzenie było interesujące.

W tym czasie zacząłem również ćwiczyć jogę, aby zachować zdrowie psychiczne i zwiększyć elastyczność. Podczas gdy Fenix ​​6 może poprowadzić Cię przez animowane sesje jogi, jako zupełnie początkujący uważałem, że niepraktyczne i uciążliwe jest zerkanie na mój nadgarstek w celu studiowania mechaniki pozy. YouTube jest znacznie lepszym trenerem w salonie. Ukończyłem 30-dniowe wyzwanie Kasandry (Adriene jest dla mnie zbyt rozmowna) i joga jest teraz częścią mojej codziennej rutyny.

Gdy nadeszła wiosna, zacząłem biegać na zewnątrz przez wspaniałe, wolne od turystów ulice i parki Amsterdamu. Tutaj zegarek Garmin był doskonały. Byłem zmotywowany do biegania szybciej i dłużej, korzystając z funkcji Garmin PacePro, aby wprowadzić moją listę odtwarzania Spotify, coaching w czasie rzeczywistym i nawigację zakręt po zakręcie do moich słuchawek AirPods Pro. Wkrótce uzależniłem się od ustanawiania nowych osobistych rekordów i obniżania wieku sprawnościowego w rywalizacji z moimi przyjaciółmi biegaczami, którzy wolą zegarki Garmin od wszystkiego innego.

Latem korzystałem z Garmin Fenix ​​6 do śledzenia moich sesji kitesurfingu, całodniowych przejażdżek rowerowych i pływania na otwartych wodach w oceanie. Jesienią zacząłem grać w golfa, motywowany niezwykle imponującą zdolnością Garmina do śledzenia każdego uderzenia granego na setkach pól golfowych na całym świecie. Fenix ​​6 nie jest wystarczająco dokładny do śledzenia puttów, ale wykonuje niesamowitą robotę śledzenia każdego uderzenia od tee do greenu, umożliwiając mierzenie wyników klubu, zapisywanie wyników i obserwowanie trendów po każdej rundzie.

Fenix ​​6 okazał się być mistrzem wszystkich zawodów i mistrzem niektórych, motywując mnie do wypróbowania nowych aktywności, takich jak kolarstwo górskie, aby zobaczyć, jak się dostosowuje. Po dziewięciu miesiącach intensywnego i nieprzerwanego użytkowania zegarek pokazuje teraz, że mój wiek sprawnościowy to 20. Jako 53-letni człowiek z obsesją na punkcie gadżetów i próbujący przeżyć wirusa, jestem z tego dumny. – Thomas Ricker

Apple Watch, Nintendo Games i Fitbod

Apple Watch Series 6 zachowuje zgodność ze wszystkimi tymi samymi paskami do zegarków

Apple Watch Series 6.
: Vjeran Pavic / The Verge

Kiedy dostałem Apple Watch w listopadzie 2019 roku, były dwie rzeczy, których się nie spodziewałem: nadchodząca pandemia, która uniemożliwiłaby chodzenie na siłownię, oraz to, jak dobrze działałby na mnie system gamifikowanych pierścieni. Chęć wypełnienia każdego pierścienia każdego dnia (co zrobiłem, dziękuję) sprawiła, że ​​przynajmniej wstaję i codziennie chodzę po mieszkaniu.

Udało mi się również znaleźć kopię Wii Sports Resort w lokalnym sklepie z grami, więc nie musiałem płacić cen scalperów na eBayu, które zaczęły pojawiać się około marca (hardcorowi gracze nie byli jedynymi, którzy się nimi zajmowali). To nie jest tak naprawdę to, co nazwałbym treningiem, ale jest fajne i sprawia, że ​​moja żona i ja wstajemy z kanapy. Wolałbym grać Beat Saber? Tak, ale nie mogłem dostać w swoje ręce platformy VR, którą chciałem w tym roku. To jest na liście na rok 2021, kiedy ponownie znajdziemy sprzęt PC.

Zrzut ekranu aplikacji fitness z miesiącem pełnym zamkniętych pierścieni

Dowód. Jest więcej, skąd to się wzięło.
Zrzut ekranu autorstwa Mitchell Clark / The Verge

Jak na grę Nintendo tak właściwie zapewnia trening, do którego się zwróciłem Ring Fit Adventure. Podkręciłem to do najwyższego poziomu i od razu tego pożałowałem… ale przepychanie się było satysfakcjonujące i czuję, że naprawdę dostałem trening. To nie jest łomoczący, pocący się wszędzie trening, który dostałem z YouTube filmy treningowe lub Apple Fitness Plus, ale zazwyczaj następnego dnia jestem obolała.

Wreszcie, chociaż nie nazwałbym regulowanych hantli „tech”, połączyłem swoje z aplikacją Fitbod, która śledzi Twoje ćwiczenia i buduje zestawy na podstawie świeżych grup mięśni. W połączeniu z faktem, że mam teraz pełny zestaw ciężarków, które mogą zmieścić się w małym mieszkaniu, teraz trenuję więcej sił niż kiedykolwiek na siłowni. – Mitchell Clark

Jakie ćwiczenie?

Podnoszenie ten monitor na moim biurku było chyba moim najtrudniejszym zadaniem w 2020 roku.

Wszedłem w pandemię z najlepszymi intencjami i wachlarzem gadżetów do dyspozycji: zestaw VR z grami do ćwiczeń, zmotoryzowane biurko, naprawdę dobry rower szosowy, smartwatch, a nawet szereg stosunkowo nowych elektronarzędzi (liść dmuchawa, nożyce do żywopłotu, myjka ciśnieniowa) to kupiłem z zamiarem uporządkowania podwórka.

Zamiast tego na cały rok stałem się kompletnym kanapowcem.

Mogłem użyć funkcji stojącego biurka … dwa razy? Odbyłem kilka intensywnych sesji VR Bat pistoletowyjasne, ale nie było siły, która wytrzymała, i nie jestem pewien, czy uda mi się to osiągnąć Okres półtrwania: Alyx kiedykolwiek widziałam jak się pocę. Heck, użyłem automatycznego pompki do opon, kiedy pojechałem na rowerze do parku, aby przetestować nowy, niesamowity uchwyt do telefonu. Przypuszczam, że dwukrotnie zgrabiłem wszystkie liście na podwórku. Ale jeśli mówię prawdę, prawdopodobnie spaliłem więcej kalorii, rozkładając górę kartonowych pudełek Amazon, niż jakakolwiek inna aktywność w tym roku.

Był jednak jeden dobry powód, dla którego nie czułem się tak zmotywowany: po latach nieudanych diet, w końcu straciłem na wadze podczas schroniska na miejscu. Używając inteligentnej wagi wyposażonej w Wi-Fi i aplikacji MyFitnessPal, skarciłem się w myślach, że ważę i rejestruję kalorie prawie każdego dnia przez kilka miesięcy bez przerwy, ograniczając się do 1600 dziennie. Schudłam 25 funtów i nie jestem już tak głodny! Wyobraź sobie, że ja też ćwiczyłem. – Sean Hollister

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook