FotoTelefony

Technologia aparatu pod wyświetlaczem Xiaomi pojawi się w smartfonach w przyszłym roku

Xiaomi zamierza rozpocząć masową produkcję smartfonów wyposażonych w technologię kamer pod wyświetlaczem w przyszłym roku, poinformowała dziś firma. Pod względem technicznym jest to trzecia generacja technologii opracowanej przez Xiaomi, twierdzi firma, chociaż pierwsza i druga wersja, którą wyprodukowała, nie znalazły jeszcze drogi do urządzenia konsumenckiego na rynku masowym.

Według Xiaomi, jego najnowsza wersja technologii działa, pozwalając aparatowi selfie zobaczyć luki w subpikselach wyświetlacza, które są czerwonymi, zielonymi i niebieskimi kropkami, które łączą się, tworząc każdy piksel. Xiaomi twierdzi, że obszar wyświetlacza nad aparatem ma taką samą gęstość pikseli jak reszta ekranu, dzięki czemu może „doskonale zamaskować” aparat do selfie pod spodem. Dodaje, że sam aparat do selfie powinien dorównać osiągami bardziej typowych przednich aparatów.

Diagram od Xiaomi pokazuje, jak jego nowa technologia niedostatecznego wyświetlania wypada w porównaniu z innymi wersjami.
: Xiaomi

Chociaż mówi się, że obszar ekranu nad aparatem powinien pasować do „jasności, gamy kolorów i dokładności kolorów” reszty wyświetlacza, post na blogu Xiaomi nie wspomina, czy sam panel to OLED czy LCD, ani jakiego rodzaju rozdzielczości, jakiej możemy się spodziewać.

Producenci smartfonów od jakiegoś czasu drażnią się kamerami ukrytymi pod wyświetlaczem, ale jak dotąd technologia nie doczekała się właściwej komercjalizacji. Xiaomi i Oppo wprowadziły tę technologię w czerwcu ubiegłego roku, a Oppo pokazało działający prototyp w tym miesiącu na MWC Szanghaj. Jednak, Engadget informowali wówczas, że efekt nie był doskonały, a obszar ekranu nad aparatem wydawał się bardziej pikselizowany niż reszta ekranu. Vivo planowało również pokazać swoje podejście do technologii w telefonie koncepcyjnym na MWC w tym roku, zanim wydarzenie zostało odwołane z powodu koronawirusa.

Jednak Xiaomi może nie być pierwszym producentem smartfonów, który wprowadził tę technologię na rynek masowy. Na początku tego miesiąca ZTE poinformowało, że 1 września wypuści smartfon z kamerą pod wyświetlaczem o nazwie ZTE Axon 20 5G. Jednak obecnie nie jest jasne, czy urządzenie zostanie uruchomione poza Chinami.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook