Różności i nowinki technologia

Technologia bezgotówkowa Amazona wkracza do Londynu z pierwszym międzynarodowym sklepem

Amazon otworzył swój pierwszy sklep bez kasowy poza Stanami Zjednoczonymi w nowej lokalizacji Amazon Fresh w Londynie w Wielkiej Brytanii. Sklep wykorzystuje firmową technologię Just Walk Out, która umożliwia klientom odbieranie produktów z półek i wyjmowanie ich ze sklepu bez konieczności zatrzymywania się i płacenia kasjerowi. Rozliczenia są obsługiwane automatycznie, ale aby wejść, klienci muszą zeskanować swoją aplikację Amazon.

Premiera oznacza znaczące rozszerzenie inicjatywy Amazon dotyczącej sklepów bezkasowych. Technologia napędzająca sklepy, która wykorzystuje kamery do śledzenia kupujących i ich zakupów, zadebiutowała w pierwszym sklepie Go w Seattle w 2016 roku. Obecnie w Stanach Zjednoczonych działa ponad dwa tuziny sklepów Amazon Go. W ubiegłym roku inicjatywa rozszerzyła się o większy sklep spożywczy o nazwie Amazon Go Grocery.

Sklep będzie sprzedawał ciepłe i zimne potrawy, a także inne artykuły codziennego użytku.
: Amazon

Amazon twierdzi, że jego londyński sklep, którego istnienie na Ealing zostało zauważone na początku tego tygodnia, będzie oferował szeroki wybór artykułów spożywczych i świeżych posiłków. Nie zabraknie również gorącej żywności sprzedawanej pod własną marką firmy „by Amazon”, o której mówi, że jest przygotowywana w sklepie. Celem jest zaoferowanie klientom „wszystkiego, czego chcą od lokalnego sklepu spożywczego” – mówi firma.

Sklep został otwarty dziś rano o 7 rano i będzie otwarty do 23:00, siedem dni w tygodniu. Zajmuje 2500 stóp kwadratowych, co czyni go podobnym rozmiarem do lokalizacji firmy Amazon Go w USA i znacznie mniejszy niż jej pierwszy sklep spożywczy Amazon Go. Firma twierdzi, że dodatkowe sklepy planowane są w regionie Wielkiego Londynu.

W Wielkiej Brytanii firma używa marki Amazon Fresh w swoim sklepie bez kasowym, a nie Amazon Go, tak jak robi się to w Stanach. Co dziwne, Amazon ma sklep pod marką Amazon Fresh w USA w Los Angeles, ale nie korzysta z technologii bezgotówkowej firmy i zamiast tego polega na zaawansowanych technologicznie wózkach na zakupy.

Z powodu pandemii firma wprowadziła w sklepie szereg środków higienicznych. Jego maksymalna liczba osób jest ograniczona do 20 osób, aby zachować dystans społeczny, a przy wejściu do sklepu dostępne są środki ochrony indywidualnej i rękawiczki jednorazowe.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook