Różności i nowinki technologia

Telefon Leica ogłoszony przez SoftBank w Japonii

SoftBank zapowiedział na rynek japoński telefon marki Leica. Leica użyczyła już swojej nazwy systemom aparatów telefonicznych, ale ten Leitz Phone 1 to pierwszy raz, kiedy marka Leica i kultowa czerwona kropka mają pierwszeństwo na smartfonie.

System kamer będzie oczywiście najważniejszy dla takiego urządzenia, a sprzęt tutaj jest z pewnością niezwykły. Jest pojedynczy 20-megapikselowy 1-calowy czujnik — największy w każdym telefonie — z obiektywem ultraszerokokątnym o rozdzielczości 19 mm f/1,9, co oznacza, że ​​inne ogniskowe muszą korzystać z zoomu cyfrowego.

Jeśli brzmi to znajomo, cóż, Sharp ogłosił dokładnie to samo miesiąc temu. Aquos R6 ma ten sam system kamer marki Leica – chociaż Leitz Phone 1 sprawia, że ​​wygląda na znacznie większy – i inne specyfikacje, takie jak ekran 120 Hz Pro IGZO OLED, również pasują.

Dołączone akcesoria do telefonu Leitz Phone 1.

Z drugiej strony, Aquos R6 nie jest dostarczany z pokrywką obiektywu i dopasowanym etui.

SoftBank sprzedaje również Aquos R6 wraz z Leitz Phone 1 i nie próbuje ukrywać podobieństw za tymi dwoma telefonami. Zamiast tego pozycjonuje R6 jako model dla kogoś, kto chce tylko aparatu Leica, a Leitz Phone 1 dla tych, którzy cenią projekt sprzętowy Leiki. A poza tym, co może być bardziej zgodne z tradycją Leiki niż ulepszanie istniejących produktów za pomocą czerwonej kropki?

Zamówienia przedpremierowe na Leitz Phone 1 rozpoczną się jutro w Japonii. Będzie kosztować 187 920 jenów, czyli około 1700 dolarów.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook