Różności i nowinki technologia

Telefon LG Rollable jest prawdziwy i pojawi się na rynku w 2021 roku

LG zaprezentował wczoraj swój telefon Rollable na targach Consumer Electronics Show, a teraz firma potwierdza, że ​​jest to prawdziwy produkt, który będzie dostępny w 2021 roku. LG Rollable ma to, co firma nazywa „unikalnym ekranem o zmiennym rozmiarze”, który rozciąga się od telefonu do mały wyświetlacz tabletu. Ekran wsuwa się i wysuwa, aby zapewnić większy obszar ekranu.

„Nasz zarząd chciał pokazać, że to prawdziwy produkt, ponieważ wokół tego telefonu krążyło wiele plotek” – mówi rzecznik LG w oświadczeniu dla Nikkei. „Ponieważ został wydany na targach CES 2021, mogę powiedzieć, że zostanie uruchomiony w tym roku”.

Nikkei informuje również, że LG współpracuje z chińską grupą BOE Technology Group nad technologią rolowanego ekranu. Firma LG nie potwierdziła jeszcze, jakiej technologii wyświetlania używa Rollable, ani żadnych szczegółów dotyczących różnych rozmiarów wyświetlaczy.

Skrzydło LG.
: Chaim Gartenberg / The Verge

Firma LG po raz pierwszy rozpoczęła pracę nad Rollable w ramach eksperymentów firmy „Explorer Project”. Firma wykorzystała ten projekt do wcześniejszego wprowadzenia na rynek swojego smartfona LG Wing z obrotową konstrukcją i dwoma wyświetlaczami OLED.

Teraz, gdy firma LG wyposażyła swój nowy telefon LG z rolowanym ekranem i potwierdziła, że ​​pojawi się na rynku w tym roku, prawdopodobnie zobaczymy wyścig wśród producentów telefonów, aby wprowadzić tę technologię rolowanego ekranu. TCL zademonstrował również przyszłe koncepcje telefonów w marcu, a Oppo przedstawił koncepcyjne urządzenie z rozszerzalnym wyświetlaczem OLED pod koniec zeszłego roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook