Różności i nowinki technologia

Telefon Microsoft Surface Duo z Androidem otrzyma trzy lata aktualizacji

Microsoft zobowiązuje się do wspierania swojego nowego telefonu Surface Duo z systemem Android aktualizacjami przez trzy lata. „Surface Duo będzie obsługiwany przez system operacyjny i aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata” – mówi rzecznik firmy Microsoft w oświadczeniu skierowanym do The Verge.

Oznacza to, że jeśli kupisz telefon z Androidem za 1399 USD firmy Microsoft, masz gwarancję, że otrzymasz najnowsze wersje Androida przez trzy lata. Oczywiście obejmie to również aktualizacje niestandardowego programu uruchamiającego Androida firmy Microsoft na urządzeniu i wszelkie inne ulepszenia oprogramowania, które prawdopodobnie zostaną wprowadzone w nadchodzących miesiącach i latach.

Jest to zgodne z podobnym niedawnym zobowiązaniem firmy Samsung do zapewnienia obsługi „trzech generacji aktualizacji Androida” dla Galaxy S10 i nowszych urządzeń (z wyjątkiem serii A). Trzy lata odpowiadają również wsparciu Google dla telefonów Pixel. Google zapewnia „co najmniej 3 lata od pierwszego udostępnienia urządzenia w Google Store” aktualizacji wersji Androida.

Urządzenie Surface Duo firmy Microsoft.
: Amelia Holowaty Krales / The Verge

To zachęcające, gdy Google, Microsoft i Samsung zobowiązują się do stałego okresu aktualizacji Androida, zwłaszcza po tym, jak Android borykał się z wyzwaniami związanymi z aktualizacjami i obsługą zabezpieczeń na przestrzeni lat. Jest to sytuacja, która szybko się poprawia, a Android 10 miał najszybszy wskaźnik adopcji ze wszystkich wersji Androida jeszcze na początku tego roku.

Android nadal pozostaje w tyle za imponującym wskaźnikiem adopcji wersji iOS przez Apple z oczywistych powodów. Pod warunkiem, że Microsoft, Google, Samsung i inni dotrzymają obietnic dotyczących aktualizacji, możemy być świadkami zbliżania się Androida do przyjęcia aktualizacji iOS w nadchodzących latach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook