Różności i nowinki technologia

Telefony Samsung Galaxy S21 nie obsługują kart microSD

To oficjalne: Samsung rezygnuje z karty microSD we wszystkich trzech modelach Galaxy S21.

Zapytaliśmy o to Samsunga, a uzasadnieniem firmy wydawało się, że nie uważa to za konieczne. Rzecznik powiedział nam, że aktualizacja ze 128 GB do 256 GB kosztuje tylko 50 USD i że jest to tańsze niż to, co konkurenci pobierają, aby zwiększyć pamięć. Zauważyli również, że przechowywanie w chmurze jest opcją.

To wszystko dobrze i dobrze, ale nadal jest prawdopodobne, że ta zmiana będzie kłopotliwa dla niektórych potencjalnych klientów. Oznacza to, że maksymalna ilość pamięci, jaką możesz uzyskać na telefonach S21 (bez spracowywania dodatkowej pamięci w chmurze), to konfiguracja 512 GB S21 Ultra.

Jak reklamuje witryna Samsunga, gniazdo microSD w zeszłorocznej ofercie S20 zapewnia użytkownikom dostęp do potencjalnie ponad 1 TB pamięci. Oznacza to, że dla klientów, którzy już używają kart microSD o dużej pojemności ze starszymi modelami, linia S21 będzie ograniczeniem pamięci masowej.

S21 Ultra osiągnie maksymalnie 512 GB pamięci.
: Chaim Gartenberg / The Verge

Samsung bawił się już wcześniej z wyjęciem gniazda microSD. Próbował wyciągnąć port ze swojego Galaxy S6, ale w odpowiedzi na skargi klientów przeniósł go z powrotem do S7. Niektóre nowoczesne flagowce są jednak również pozbawione SD, w tym Galaxy Fold, Note 10 i Note 20.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook