Różności i nowinki technologia

Telegram może teraz importować historię czatów WhatsApp na iOS

Telegram dodał możliwość importowania historii czatów z WhatsApp, co oznacza, że ​​nie stracisz poprzednich rozmów, jeśli chcesz zmienić usługi przesyłania wiadomości. W systemie iOS funkcja pojawiła się w wersji 7.4, wydanej wczoraj i zauważonej przez 9to5Mac, ale aktualizacja nie jest jeszcze dostępna w systemie Android. Oprócz WhatsApp można również importować historie czatów z Line i KakaoTalk, zgodnie z dziennikiem zmian Telegram. Sprawdziliśmy, że możesz importować czaty z WhatsApp do najnowszej wersji (7.4.1) Telegrama i kontynuować rozmowę, o ile każdy użytkownik WhatsApp ma konto Telegram.

Dodanie tej funkcji następuje, gdy Telegram zgłasza ogromny wzrost liczby użytkowników, a usługa może się teraz pochwalić ponad 500 milionami aktywnych użytkowników na całym świecie. Przyczyną wydaje się być nowa polityka prywatności WhatsApp, która wywołała obawy dotyczące prywatności w aplikacji do przesyłania wiadomości należącej do Facebooka (WhatsApp później opóźnił wprowadzenie nowej polityki i twierdzi, że nie wpłynie to na bezpieczeństwo czatów konsumenckich ani danych w profilu). Dla użytkowników, którzy przeskakują statek z WhatsApp do Telegram, możliwość zabrania ze sobą historii czatów oznacza o jedną barierę mniej do przełączenia.

Importy działają na zasadzie czatu po czacie.
Zrzut ekranu: Telegram

Proces importowania działa na zasadzie czatu po czacie, ale wydaje się, że działa zarówno w rozmowach indywidualnych, jak i grupowych, przynajmniej w WhatsApp. Aby zaimportować czat z usługi komunikacyjnej Facebooka, otwórz odpowiednią rozmowę i dotknij nazwy grupy lub kontaktu w górnej części czatu, aby otworzyć jego ekran informacyjny. Stamtąd opcja „Eksportuj czat” otwiera arkusz udostępniania iOS, w którym zobaczysz opcję wyboru Telegramu. Następnie wybierz czat Telegram, do którego chcesz zaimportować wiadomości.

Wszystkie wiadomości zaimportowane do czatu mają małą etykietę „Zaimportowane”, informującą o tym, kiedy zostały pierwotnie wysłane i kiedy zostały przeniesione do Telegrama, a wiadomości są widoczne dla wszystkich uczestników czatu. Masz możliwość importowania historii czatów WhatsApp z ich obrazami lub bez. Zaimportowane wiadomości są wyświetlane w kolejności, w jakiej zostały zaimportowane, a nie w kolejności, w jakiej zostały pierwotnie wysłane.

Wsparcie Telegrama dla importowanych historii czatów pojawia się wraz z kilkoma innymi ulepszeniami jakości życia usługi przesyłania wiadomości, takimi jak możliwość dostosowania głośności dla poszczególnych uczestników czatu głosowego lub zgłaszanie „fałszywych grup lub kanałów”, które próbują podszywać się pod znane osoby lub organizacje .

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook