Gry

Telewizor OLED Vizio to najlepsza oferta telewizyjna w Czarny piątek w tym roku (2020)

Miałem obsesję z doskonałym kontrastem wyświetlaczy OLED od lat, ale zawsze były cholernie drogie. Do niedawna 55-calowy wyświetlacz OLED kosztował w sprzedaży ponad 1500 USD. Dlatego jestem tak podekscytowany specjalnością Vizio na Czarny piątek. Obniżył cenę swojego 55-calowego telewizora 4K o 400 USD, co oznacza, że ​​w końcu możesz uzyskać OLED za mniej niż 1000 USD.

Telewizory OLED (organiczne diody LED) działają inaczej niż tradycyjne wyświetlacze z podświetleniem, ponieważ każdy piksel działa jak własne podświetlenie, zamiast być oświetlany przez oddzielne źródło światła. Oznacza to jedno: prawie idealne poziomy czerni. Kiedy piksel jest „wyłączony” na OLED, jest naprawdę wyłączony – nie ma żadnego rozlewu światła. To sprawia, że ​​programy są podobne Mandalorianin, który wykorzystuje dużo ciemnego kontrastu, wygląda zadziwiająco.

Dla porównania najtańszy telewizor OLED firmy LG kosztuje około 1200 USD, a doskonały telewizor Sony A8H OLED kosztuje około 1500 USD.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych historiach, możemy otrzymać prowizję. To pomaga wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Czy telewizor OLED 4K Vizio jest odpowiedni dla Ciebie?

: Vizio

Nie spędziłem wystarczająco dużo czasu z Vizio OLED, aby napisać pełną recenzję, ale obecnie mam taką w pokoju testowym i testuję ją przez około tydzień. Na razie w porządku. Wygląda równie fantastycznie, jak jego droższe odpowiedniki od LG, z pięknym kontrastem i super cienkim ekranem. To nie jest szok, biorąc pod uwagę, że panel wewnątrz Vizio jest wykonany w fabryce LG (podobnie jak wszystkie panele OLED TV na tej planecie).

Kolejną rzeczą, którą telewizor Vizio ma wspólnego z modelami LG, są porty HDMI 2.1, które umożliwiają mu granie w gry 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz na konsolach nowej generacji, takich jak PlayStation 5 i Xbox Series X. Brakuje mu obsługi Nvidia G-Sync. jednak coś, co znajdziesz w droższym LG CX, więc poważni gracze na PC prawdopodobnie powinni szukać gdzie indziej.

Jeśli chodzi o interfejs telewizora, podoba mi się system Vizio SmartCast. Umożliwia łatwy dostęp do multimediów z telefonów i wbudowanych aplikacji. Ma nawet centralny cokół zamiast nóżek z każdej strony telewizora, dzięki czemu można go łatwo zamontować na starych stojakach telewizyjnych z czasów przed ekranem płaskim.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook