GryTelefony

Telewizory Samsunga z 2021 roku mają znacznie lepszy obraz dzięki Mini LED

Samsung ogłasza dziś swoją wyższą klasę telewizorów 8K i 4K HDR z 2021 roku. Podobnie jak wcześniej TCL i LG, firma przechodzi na bardziej precyzyjny system podświetlenia, który wykorzystuje technologię Mini LED w celu uzyskania lepszego kontrastu i lepszej jakości obrazu niż poprzednie, pełnowymiarowe, lokalne systemy przyciemniania – a telewizory Samsung QLED LCD klasy premium już teraz robią wrażenie.

Najnowsze osiągnięcia Mini LED są oznaczone jako „Neo QLED” i będą dostępne na kilku różnych poziomach w ofercie na 2021 rok. Istnieją dwa modele 8K: QN900A (następca zeszłorocznego najwyższej klasy QLED 8K z prawie nieobecnymi ramkami) i QN800A. Stamtąd trzy serie telewizorów 4K otrzymają Mini LED: QN95A, QN90A i QN85A.

Mini LED umożliwia Samsungowi umieszczenie większej liczby diod LED w telewizorach premium, aby uzyskać „dokładniejszą kontrolę” jasności.

(Uwaga: wszystkie zdjęcia z tej historii zostały zrobione podczas prywatnej odprawy w Nowym Jorku zorganizowanej przez firmę Samsung. Zastosowano ścisły dystans społeczny i środki ostrożności, a wszyscy na miejscu nosili maski).

Samsung twierdzi, że diody LED w tych telewizorach są do 40 razy mniejsze niż te w zestawach z tradycyjnym podświetleniem typu full array, w których otrzymujesz kilkadziesiąt „stref”, które zapalają się i ściemniają zgodnie z tym, co dzieje się na ekranie. Umieszczenie większej liczby diod LED w mniejszej przestrzeni skutkuje bardziej precyzyjnym podświetleniem, które powinno znacznie zredukować efekt halo, co jest efektem halo, który czasami można zobaczyć wokół jasnych obiektów na ciemnym tle na telewizorach LCD, gdy światło przenika do innej strefy ściemnienia.

Podczas gdy firma LG podała kilka liczb dotyczących swoich nadchodzących telewizorów LCD z Mini LED – „do prawie 30 000 malutkich diod LED” i „do 2500 stref ściemniania” – Samsung nie jest tak zaawansowany w kwestii dokładnej liczby diod LED i stref ściemniania, które ma osiągnięte. Podobnie jak w poprzednich latach, te telewizory zachowują zakres kolorów rozszerzony kropkami kwantowymi; w końcu to właśnie oznacza Q w QLED.

Najnowsze telewizory Samsunga mają nowy „Game Bar”, który umożliwia dostęp do najważniejszych ustawień konsol nowej generacji.

Również telewizory QLED firmy Samsung z 2021 roku mają na celu ułatwienie życia graczom, którzy niedawno kupili Xbox Series X / S lub PlayStation 5. Jest nowy „pasek gier” z szybkim dostępem do ustawień, takich jak częstotliwość odświeżania, współczynnik proporcji i tak dalej. Wszystkie funkcje HDMI 2.1, na które liczysz – 4K przy 120 Hz, zmienna częstotliwość odświeżania, automatyczny tryb niskiego opóźnienia i eARC – są obsługiwane, chociaż zrezygnujesz z niektórych funkcji na dole oferty. Samsung przenosi ultraszerokie proporcje 21: 9 i 32: 9 swoich monitorów do gier na ekran telewizora, dzięki czemu można uzyskać pełniejszy obraz wszystkiego, co się dzieje.

Samsung kładzie również większy nacisk na oprogramowanie Samsung Health na dużym ekranie. Te najnowsze telewizory można sparować z kamerą wideo, aby uzyskać nową funkcję „Inteligentnego trenera”, która śledzi Cię podczas interaktywnych zajęć fitness. Oto, co mówi na ten temat Samsung:

Inteligentny trener wyświetla trenera AI na lewym ekranie, a obraz siebie na prawym ekranie, umożliwiając sprawdzenie postawy, liczenie powtórzeń i otrzymywanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym na temat tego, jak sobie radzisz – tak jakbyś byli na osobistych zajęciach treningowych. Trener AI pamięta nawet, jak lubisz ćwiczyć, od typu treningu po intensywność. Na koniec otrzymasz informacje zwrotne na temat spalonych kalorii i innych wskaźników, dzięki czemu możesz śledzić swoją podróż fitness. Dzięki nowej funkcji automatycznej synchronizacji, która łączy wybrane telewizory Samsung Smart TV, telefony Galaxy i zegarki Galaxy, możesz wybrać trening z telefonu i przesłać go na telewizor, podczas gdy zegarek automatycznie śledzi postępy – bez dotykania przycisku.

Widać, że Samsung próbuje grać przeciwko Apple Fitness Plus, Peloton i innym usługom.

Ceny wszystkich nowych telewizorów zostaną ogłoszone bliżej tego, kiedy zaczną być dostarczane za kilka miesięcy, ale powinny być teraz porównywalne z telewizorami z serii 2019 w sklepie Samsunga.

Jeszcze bardziej ramowy The Frame

Jedynym ze „lifestyle’owych” telewizorów Samsunga aktualizowanym na targi CES jest The Frame. Samsung zmniejszył grubość; ma teraz 24,9 mm grubości, co według firmy „odzwierciedla głębokość tradycyjnej ramy obrazu”. 43-calowy model można teraz obrócić do orientacji pionowej, a Samsung twierdzi, że klienci, którzy subskrybują jego Art Store – The Frame można skonfigurować do wyświetlania grafiki w stanie bezczynności – otrzymają teraz lepsze rekomendacje oparte na sztucznej inteligencji.

Samsung twierdzi również, że „jest więcej ramek do wyboru niż kiedykolwiek, od smukłych, neutralnych i minimalistycznych po duże, ozdobne i odważne”. Ramki ramki można zamienić w taki sposób, że w niektórych przypadkach, według firmy, „można dosłownie oprawić w ramkę”. Jeśli chodzi o sam telewizor, otrzymujesz taki sam obraz QLED 4K HDR, jak poprzednio.

Więcej rozmiarów MicroLED

W zeszłym miesiącu Samsung ogłosił, że wyprodukuje ogromny 110-calowy telewizor, który wykorzystuje technologię MicroLED nowej generacji, która była wcześniej dostępna w modułowym (i tylko dla brudnych) wyświetlaczu znanym jako The Wall. . Teraz firma twierdzi, że modele 99-calowe i 88-calowe dołączą do 110-calowych, wprowadzając MicroLED do „tradycyjnego formatu telewizora” po raz pierwszy.

Zamiast wymagać profesjonalnej instalacji, po prostu wyjmiesz je z pudełka i zamontujesz jak każdy inny telewizor. Oprócz zalet MicroLED podobnych do OLED – samoemisyjnych diod LED dla każdego piksela i bez podświetlenia – Samsung twierdzi, że funkcja Multi View umożliwia jednoczesne oglądanie czterech źródeł treści w dowolnym z tych zestawów.

Chodzi o to, że wszystkie te telewizory będą nadal głupio drogie przez długi czas. Tak więc telewizory Neo QLED są tym, na co zdecydowana większość konsumentów będzie się zwracać w 2021 roku.

Zdjęcia: Chris Welch / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook