Różności i nowinki technologia

Ten producent zbudował działający pistolet chwytakowy Batmana w zaledwie rok

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś film o Batmanie lub grałeś Just Cause, prawdopodobnie pomyślałeś: „wow, używanie haka byłoby świetną zabawą”. YouTuber Built IRL, który nazywa się JT, też tak myślał – i pracował nad tym przez ostatni rok. Efektem końcowym jest broń z hakiem, która działa podobnie do tych, które widzieliśmy w filmach i grach.

Jak zobaczysz na powyższym filmie, ten nowy chwytak jest bardziej imponujący niż wiele poprzednich prób. Po pierwsze, jest samowystarczalny – całe urządzenie mieści się na jego ramieniu, łącznie z mechanizmem strzałowym napędzanym CO2, który strzela hakiem za pomocą standardowych nabojów oraz bardzo potężny silnik o mocy 10000 W, który jest odpowiednio szybki i może całkowicie podnieść go w powietrze. (Popisuje się niektórymi wcześniejszymi historycznymi próbami zbudowania takiego gadżetu i zdecydowanie wygląda na to, że jego hak wygrałby wyścig z bronią z hakiem).

W przeciwieństwie do innych haków z liną do majsterkowania, urządzenie JT może również sprowadzić go z powrotem na ziemię. Może kontrolować swój kierunek i prędkość za pomocą kółka w pobliżu kciuka.

Zrzut ekranu przedstawiający JT trzymającego swój chwytak

Całkiem mały jak na urządzenie, które może ciągnąć człowieka z taką prędkością.
: zbudowany IRL

Możesz także zobaczyć niektóre z rzeczywistych ograniczeń pistoletu chwytakowego, z którymi Batman nigdy nie miał do czynienia, ponieważ jest dziełem fikcji. Urządzenie może być trudne do kontrolowania – częściowo dlatego, że JT próbuje użyć kciuka, jednocześnie podtrzymując cały swój ciężar jedną ręką. Przeważnie używa go przymocowanego do uprzęży, więc uderzenie wyrzucenia w powietrze może zostać rozłożone na całe jego ciało, zamiast być ciągniętym przez jedną rękę. (Samo myślenie o tym sprawia, że ​​bolą mnie ramiona.)

Okazuje się również, że owinięcie haka z liną wokół tego, na co próbujesz się wspinać, nie jest tak łatwe, jak się wydaje Overwatch lub Titanfall 2. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy wystrzeliwuje się z czegoś przyczepionego do ramienia.

Pomimo wad urządzenie nadal działa szokująco dobrze jak na coś tak małego i wspaniale jest zobaczyć taki projekt. Pracuje także nad wersją strzelanek internetowych Spider-Mana, a jego sukces z bronią z liną sprawia, że ​​myślę, że może mieć szansę.

Jeśli chcesz poznać początki projektu, możesz obejrzeć film, który JT wykonał we współpracy z Hacksmith Industries w listopadzie 2019 r. Jeśli chcesz zobaczyć cały proces kompilacji, możesz również sprawdzić tę listę odtwarzania filmów szczegółowo opisującą ewolucję projektu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook