GryTelefony

Ten wyświetlacz LG zmienia się z płaskiego w zakrzywiony, zapewniając wciągającą rozgrywkę

Najnowszy prototyp LG Display to 48-calowy elastyczny panel OLED, który można zgiąć do gier lub spłaszczyć do oglądania telewizji. Firma pokazywała już wcześniej podobne, giętkie prototypy telewizorów, na przykład kiedy zademonstrowała 65-calowy telewizor przeznaczony do użytku w samolotach, które mogą wyginać się w krzywą, aby pasażerowie oglądali filmy. Ten model, który jest prezentowany na tegorocznych wirtualnych targach CES, jest wyposażony w technologię Cinematic Sound OLED (CSO) LG Display, która wibruje ekran w celu wytworzenia dźwięku.

48-calowy telewizor może potencjalnie oferować wciągające zalety zakrzywionego ekranu podczas grania bez zmuszania Cię do życia z wieloma wadami zakrzywionego ekranu, gdy chcesz po prostu oglądać telewizję. Możesz krótko zobaczyć panel w akcji przy 19-sekundowym znaku na wideo LG Display poniżej.

Pod względem specyfikacji LG Display kładzie nacisk na gamingowe możliwości swojego prototypu, który potrafi zginać się z promieniem do 1000 mm. Ma wysoką częstotliwość odświeżania 120 Hz, zmienny zakres częstotliwości odświeżania od 40 Hz do 120 Hz i czas odpowiedzi 0,1 milisekundy. Jest również w stanie wibrować ekran, aby wytworzyć dźwięk – technika, którą LG Display wcześniej pokazywał na swoich płaskich panelach – chociaż wyobrażamy sobie, że większość graczy prawdopodobnie wolałaby używać słuchawek lub oddzielnych głośników.

Ten nowy prototyp jest najnowszym eksperymentem LG Display z elastycznymi diodami OLED, które wcześniej obejmowały zwijany telewizor, który można spakować do kompaktowego pudełka, gdy nie jest używany.

LG Display prezentuje również przezroczyste panele OLED, które jego zdaniem mogłyby być używane w restauracjach.
: LG Display

LG Display prezentuje również szereg przypadków użycia przezroczystych wyświetlaczy OLED na tegorocznym wirtualnym pokazie CES. Należą do nich „Smart Bed” z przezroczystym telewizorem OLED, który wyłania się z ramy, przezroczysty wyświetlacz restauracji, który pozwala gościom zobaczyć kucharzy pracujących za nim, oraz okna wagonów kolejowych, które mogą również wyświetlać informacje o klientach. Jeśli chodzi o konsumentów, firma LG zadebiutowała również w gamie telewizorów z technologią wyświetlaczy Mini LED.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook