GryMedia

Teraz możesz określić swój poziom Fauci za pomocą tego poręcznego mema

Anthony Fauci to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy pandemii koronawirusa w USA. Kiedy więc ekspert ds. Zdrowia publicznego potrzebował sposobu, aby zmierzyć, jak jej uczniowie radzą sobie ze wszystkimi stresami w 2020 r., Stworzyła wykres, aby zmierzyć ich „poziom Fauci”.

„Wszyscy potrzebujemy czegoś pozytywnego, co ma dla nas sens” – powiedziała Karen Sautter Errichetti, adiunkt w dziedzinie zdrowia publicznego i medycyny społecznej w Tufts University School of Medicine. Zauważyła, że ​​jej społeczność zdrowia publicznego i lekarzy była bardzo przygnębiona. Aby więc poprawić nastrój i zainteresować uczniów, ona i jej współ-instruktor Reece Lyerly rozpoczynają każdą lekcję od jakiegoś memu.

Nic nie zaskoczyło tak jak miernik Fauci, który przedstawiła swoim studentom we wrześniu. Zauważa, że ​​najtrudniejszym do znalezienia zdjęciem było pełne uśmiechu Fauci.

Miernik Fauci mierzy Twój nastrój na podstawie wyrazu twarzy dyrektora NIAID.
: Karen Errichetti

„Jako nauczyciele musimy zrozumieć, czy nasi uczniowie mają się dobrze, czy też mają problemy. I wielu z nich walczy – powiedziała. Zadawanie pytań typu „czy masz depresję, czy masz lęki” zwykle nie działa, dodała, więc starała się wykazać trochę kreatywności, używając twarzy, z którą identyfikowali się jej uczniowie.

Przedstawiła go na pięciostopniowej skali Likerta, która jest szeroko stosowana w kwestionariuszach badawczych. (Errichetti szybko zauważa, że ​​wykres Fauci nie został zweryfikowany, jak miałoby to miejsce w poważnych badaniach). Uczniowie wskazują, które „Fauci” czują tego dnia za pomocą liczby związanej z każdym obrazem – „jedynka” to Fauci w z pełnym uśmiechem, „piątka” pokazuje, jak gładzi czoło z frustracji.

Errichetti później sporządził kolejny wykres z dziewięcioma obrazami Fauci, po tym, jak niektórzy ludzie w mediach społecznościowych zażądali bardziej zniuansowanego miernika Fauci. Ale mówi, że jest jeszcze mniej naukowy niż wykres z pięcioma zdjęciami.

Mem wyszedł poza klasę i media społecznościowe; Errichetti powiedział, że Lyerly pokazał go niektórym kolegom z National Institutes of Health. „Więc wtedy dostaję tę tajemniczą wiadomość od [Lyerly] mówiąc: „Nigdy w to nie uwierzysz” – powiedziała. „Powiedział mi, że„ zrobił obchód w NIH i Tony to widział ”.” Nie tak wyobrażała sobie przedstawianie Fauci, powiedział Errichetti. „Tak, nie tak miała wyglądać moja kariera,” dodała z chichotem.

Grono fanów Fauci zarówno w środowisku medycznym, jak i poza nim jest dość dobrze znane; fani stworzyli filmy TikTok, gry, świece modlitewne i konta na Twitterze, aby pokazać swoje wsparcie. Oczywiście Fauci również był celem niektórych nienawistnych jadowitości, w tym groźby śmierci przeciwko niemu i jego rodzinie, co skłoniło do wprowadzenia szczegółów bezpieczeństwa. Niedawno wypadł również z łask w Białym Domu za swoją bezpośrednią, szczerą ocenę tego, jak radzi sobie z pandemią. A w weekend prezydent odpowiadał na pieśni „Fire Fauci” na wiecu, mówiąc: „Pozwól mi trochę poczekać do wyborów”.

Ale Errichetti powiedział, że ona i jej uczniowie mają ogromny szacunek dla Fauci i pracy, którą wykonuje. „Naszym zadaniem jest komunikowanie się z opinią publiczną, bycie uczciwym i traktowanie ludzi z szacunkiem, a on robi to dobrze” – powiedziała. „Kiedy uczymy, jak radzić sobie z badanymi danymi, jest przykładem, do którego wszyscy idą”.

„Jeśli ktoś ma go zapamiętać, powinien to być ktoś, kto jest epidemiologiem i ma poczucie humoru” – powiedziała.

Skontaktowaliśmy się z National Institutes of Health i National Institute of Allergy and Infectious Diseases, aby sprawdzić, czy uda nam się znaleźć odpowiedź Fauci na wykresie. Zaktualizujemy tę historię, jeśli otrzymamy odpowiedź. (Prawdopodobnie mają w tej chwili na talerzach kilka innych rzeczy).

Ze swojej strony Errichetti powiedziała, że ​​chciałaby wiedzieć, jak Fauci oceniłby się na mierniku Fauci i ma nadzieję, że wykres przyniesie trochę lekkości innym pracownikom służby zdrowia, którzy borykają się z – cóż, rozejrzyj się. „Ale to było dla mnie zabawne, gdy siedziałem tutaj jako epidemiolog podczas pandemii, kiedy wszyscy inni próbowali nią być” – powiedziała. „I wiesz, tworzenie własnych memów to trochę twojego własnego rodzaju lekarstwa”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook