KryptowalutyNowości

Tesla akceptuje teraz bitcoiny jako płatność od nabywców samochodów w USA

Ilustracja monet z literą

Getty Images | Chesnot

Tesla zaczął akceptować bitcoiny jako płatność od nabywców samochodów w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, a dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że firma planuje rozszerzyć nową opcję płatności na inne kraje jeszcze w tym roku.

Piżmo ogłosił wiadomości na Twitterze dzisiaj. „Możesz teraz kupić Teslę za pomocą Bitcoin … Tesla używa tylko wewnętrznego i otwartego oprogramowania i obsługuje bezpośrednio węzły Bitcoin. Bitcoin zapłacony Tesli zostanie zatrzymany jako Bitcoin, a nie zamieniony na walutę fiducjarną” – napisał Musk.

Tesla niedawno kupiła 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach, co spowodowało gwałtowny wzrost ceny kryptowaluty. Oświadczenie regulacyjne Tesli w zeszłym miesiącu, 8 lutego, mówiło, że firma zacznie akceptować bitcoin jako płatność „w najbliższej przyszłości”. Podczas gdy Musk stawia na bitcoiny, klienci mogą preferować kupowanie samochodów Tesli w dolarach, jeśli spodziewają się, że cena bitcoina będzie nadal rosła.

Proces płatności bitcoin jest opisany na stronie internetowej Tesli w często zadawanych pytaniach dotyczących pomocy technicznej oraz w regulaminie. „Bitcoin jest jedyną kryptowalutą akceptowaną przez Teslę” – powiedziała firma. Wysłanie innej kryptowaluty do Tesli „prawdopodobnie spowoduje utratę środków”.

Często zadawane pytania dotyczące obsługi bitcoinów Tesli są niezobowiązujące w zakresie akceptowania bitcoinów poza Stanami Zjednoczonymi, mówiąc, że Tesla „rozważy ekspansję na nowe rynki w przyszłości”. Ale inny tweet od Muska powiedział: „Możliwość płatności przez Bitcoin dostępna poza Stanami Zjednoczonymi jeszcze w tym roku”.

Bądź ostrożny

Opcja bitcoin jest wyświetlana w procesie płatności online Tesli, tuż pod „Zamów kartą”. Tesla będzie nadal wyceniać swoje produkty w dolarach amerykańskich. Regulamin mówi:

Jeśli zdecydujesz się dokonać płatności za pomocą Bitcoin, musisz zapłacić kwotę Bitcoin, która jest równoważna cenie zakupu produktu, który kupujesz w dolarach amerykańskich. Podamy Ci cenę w dolarach amerykańskich za produkt lub usługę, którą kupujesz, a także cenę ekwiwalentu Bitcoin („Cena Bitcoin”). Musisz zainicjować transfer Ceny Bitcoin do nas w okresie, który dostarczymy Ci wraz z Ceną Bitcoin („Okno Ceny Bitcoin”). Jeśli nie zainicjujesz transferu Ceny Bitcoin do nas w Oknie Cen Bitcoin, Cena Bitcoin wygaśnie, a my udostępnimy Ci nową Cenę Bitcoin i Okno Ceny Bitcoin na Twoje żądanie.

Tesla ostrzegała kupujących, aby uważali na błędy, które mogą skutkować utratą kryptowaluty. „Dostarczymy Ci adres portfela cyfrowego („ Adres Bitcoin ”) zarówno w formie alfanumerycznej, jak i kodu QR. Jest to lokalizacja adresu płatności, na który będziesz musiał wysłać Bitcoiny ze swojego portfela cyfrowego … JEŚLI WPROWADZESZ BITCOIN ADRESUJ NIEPRAWIDŁOWO, TWÓJ BITCOIN MOŻE ZOSTAĆ NIEODRÓWNANY UTRACONY LUB ZNISZCZONY ”- powiedział Tesla.

W przypadku wszelkich zwrotów zakupów dokonanych za pomocą bitcoin, Tesla zdecyduje, czy dać klientowi dolary, czy bitcoiny. Może to spowodować utratę wartości dla klientów, ponieważ cena bitcoina szybko się zmienia.

„Jeśli masz prawo do zwrotu płatności lub wykupu, zastrzegamy sobie prawo do zwrotu dokładnej ceny Bitcoin, którą podałeś nam w momencie zakupu lub kwoty w dolarach amerykańskich, która jest równowartością Cena zakupionego produktu w dolarach amerykańskich, według naszego wyłącznego uznania, biorąc pod uwagę wydajność operacyjną ”- powiedział Tesla.

Cena jednego bitcoina wynosiła dziś ponad 56 000 USD, więcej niż cena wywoławcza niektórych modeli Tesli. Bitcoin po raz pierwszy osiągnął 50 000 $ w połowie lutego. Cena wzrosła ponad dwukrotnie od ostatniego tygodnia grudnia.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook