Różności i nowinki technologia

Tesla podnosi cenę opcji „Full Self-Driving” do 10 000 USD

Opcja Tesli „Full Self-Driving”, która obecnie udostępnia funkcje autopilota, takie jak zmiana pasów na autostradach i automatyczne parkowanie samochodów, kosztuje teraz 10 000 USD lub 2000 USD więcej niż wcześniej. Wzrost cen obejmuje na razie tylko Stany Zjednoczone, gdzie funkcja Full Self-Driving firmy została właśnie uruchomiona w ograniczonej wersji beta, umożliwiając korzystanie z zaawansowanych funkcji wspomagania kierowcy Autopilota również na drogach lokalnych.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk ogłosił podwyżkę cen w zeszłym tygodniu na Twitterze w odpowiedzi na uruchomienie wersji beta Full Self-Driving dla wybranej grupy klientów. W tym czasie powiedział, że podobne podwyżki cen przyszedłby na inne rynki z wersją beta. Musk powiedział, że spodziewa się, że Full Self-Driving doczeka się „szerokiego wydania” przed końcem roku.

Witryna Tesli, pokazująca opcję pełnej samodzielnej jazdy w nowym przedziale cenowym 10 000 USD.
Zrzut ekranu: Tesla

Pomimo swojej nazwy, Full Self-Driving nadal wymaga ciągłego monitorowania, a Tesla mówi, że kierowcy muszą obserwować drogę i trzymać ręce na kierownicy przez cały czas, gdy jest ona używana. Jak mówi ostrzeżenie Tesli z emocjami: „może to zrobić źle w gorszym czasie.„Obecnie uważa się, że ta funkcja spełnia wymagania systemu autonomicznej jazdy poziomu 2, zgodnie z normami Society of Automotive Engineers.

Cena opcji Full Self-Driving stale rośnie w ciągu ostatnich kilku lat. Wzrosła z 5 000 do 6 000 w maju ubiegłego roku, do 7 000 w listopadzie, a następnie do 8 000 w czerwcu. Ale te wzrosty cen są ogromną zmianą w porównaniu z wartością, którą według Muska właściciele Tesli ostatecznie wyjdą z technologii, co, jak mówi, mogłoby być „gdzieś powyżej 100 000 USD.Musk powiedział, że kiedy samochody Tesli będą w stanie samodzielnie jeździć, będą mogły pracować jako flota automatów, co pozwoli im zarabiać pieniądze dla właścicieli, gdy nie są używane.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook