Różności i nowinki technologia

Tesla przedstawia przeprojektowany Model S z nowym wnętrzem i opcją zasięgu do 520 mil

Tesla właśnie ogłosiła pierwsze duże przeprojektowanie Modelu S od czasu wprowadzenia elektrycznego sedana w 2012 roku. Ta nowa wersja, która zostanie wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku, ma odświeżony wygląd zewnętrzny, uproszczone wnętrze i opcję mocniejszego układu napędowego, pozwala samochodowi przejechać co najmniej 520 mil i od 0 do 60 mil na godzinę w mniej niż 2 sekundy.

Nowy Model S ma kilka lekkich aktualizacji wyglądu zewnętrznego samochodu, ale największa wizualna zmiana dotyczy wnętrza. Tesla skierował portretowy ekran dotykowy na korzyść jeszcze jednego podobnego do tego, który można znaleźć w Modelu 3 i Modelu Y, choć z dużo mniejszymi ramkami. Jest też kierownica w kształcie litery U, podobnie jak to, co widzieliśmy w nadchodzącym Roadsterze drugiej generacji, oraz ekran za konsolą środkową dla pasażerów na tylnych siedzeniach. W przeciwieństwie do Modelu 3 i Modelu Y, nowy Model S nadal posiada ekran za kierownicą.

Nowy Model S zaczyna się od 79 990 dolarów za wersję dwusilnikową „Long Range”, która ma zasięg 412 mil. Albo ludzie mogą wydać 119 000 dolarów na jeden z nowym, mocniejszym układem napędowym „Plaid”, który przejeżdża 390 mil w czasie poniżej 2 sekund 0–60. Wersja „Plaid +” z 520 milami zaczyna się od 139 000 $. Wersje Plaid i Plaid + mają prędkość maksymalną 200 mil na godzinę, podczas gdy Long Range osiąga prędkość 155 mil na godzinę.

Plotki o przeprojektowaniu Modelu S od lat Electrek publikowanie rzekomo wyciekających renderów nowego wnętrza aż do 2018 roku. Prezes Tesli, Elon Musk, rzucił zimną wodę na ten pomysł w 2019 roku, kiedy napisał na Twitterze „[t]tutaj nie ma „odświeżonego” Modelu X ani Modelu S. ” Zamiast tego Tesla stale wprowadzał drobne ulepszenia w obu pojazdach, powiedział.

Ale melodia ta zaczęła się zmieniać, gdy Tesla zaczął testować nowy układ napędowy w 2019 r., Nazwany „Plaid” – który, podobnie jak „absurdalny” tryb przyspieszania w samochodach Tesli, jest Kosmiczne kule odniesienie.

Musk powiedział na imprezie z okazji Dnia Baterii Tesli we wrześniu 2020 r., Że Plaid Model S pojawi się pod koniec 2021 r. Ale poza podstawowymi specyfikacjami i dodaniem samochodu do swojej strony internetowej, Tesla nie wspominał nic o odświeżeniu projektu.

Rozwijam …

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook