KryptowalutyNowości

Tesla przyjmie bitcoin jako płatność w „najbliższej przyszłości” po inwestycji w wysokości 1,5 miliarda dolarów

Tesla twierdzi, że zainwestował 1,5 miliarda dolarów w kryptowalutę bitcoin. Producent samochodów elektrycznych złożył dziś rano w SEC swój roczny raport 10-K i ujawnił nową inwestycję w bitcoiny. Tesla twierdzi, że w najbliższej przyszłości „zacznie akceptować bitcoiny jako formę płatności za nasze produkty”.

Klienci Tesli wzywali niedawno założyciela i dyrektora generalnego, Elona Muska, do akceptowania bitcoinów przy zakupach pojazdów. Musk głośno opowiadał się za wspieraniem kryptowaluty na Twitterze, a nawet niedawno dodał #bitcoin do swojego profilu. Musk również wspierał Dogecoina na Twitterze w ciągu ostatniego tygodnia, podnosząc jego wartość zaledwie kilka chwil po jego tweetach.

W styczniu 2021 r. Zaktualizowaliśmy naszą politykę inwestycyjną, aby zapewnić nam większą elastyczność w zakresie dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z naszych środków pieniężnych, które nie są wymagane do utrzymania odpowiedniej płynności operacyjnej. W ramach polisy możemy zainwestować część takich środków w określone alternatywne aktywa rezerwowe.

Następnie w ramach tej polityki zainwestowaliśmy łącznie 1,50 miliarda dolarów w bitcoiny. Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoiny jako formę płatności za nasze produkty, z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonych zasadach, które możemy zlikwidować lub nie zlikwidować po otrzymaniu.

Cena bitcoina w poniedziałek rano.
: Coindesk

Wiadomość o inwestycji Tesli podniosła cenę bitcoina do ponad 43000 USD dziś rano, przełamując jej rekord wszechczasów. Cena kryptowaluty stopniowo rosła przez cały 2021 r., Ponieważ wzrósł popyt zarówno ze strony nabywców instytucjonalnych, jak i detalicznych. Jednak nadal pozostaje zmienną kryptowalutą, a jej cena spadła poniżej 30000 USD w samym styczniu.

Inwestycja bitcoin jest również następstwem wiadomości o zaktualizowanym modelu Tesli S. Tesla właśnie ogłosiła pierwszą poważną przebudowę Modelu S od czasu wprowadzenia elektrycznego sedana w 2012 roku. Zaktualizowany samochód będzie dostępny w marcu i będzie zawierał odświeżoną konstrukcję, nowe wnętrze, i opcja zasięgu 520 mil. Tesla Model X również otrzymuje pewne ulepszenia na zewnątrz i nową aktualizację wnętrza.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook