Różności i nowinki technologia

Test Covid przed Świętem Dziękczynienia naprawdę nie zapewni Ci bezpieczeństwa

Plan brzmi tak rozsądny na pierwszy rzut oka: wszyscy spotkamy się na Święto Dziękczynienia, ale tylko wtedy, gdy wszyscy – każdy ostatni członek rodziny, bez względu na to, skąd pochodzą i jak się tam dostaną – miał szansę dostać właściwy test Covid.

Nie tylko na święta. Od miesięcy obserwuję, jak różni znajomi i ich rodziny decydują się na łamanie zasad dystansu społecznego zgodnie z tą samą podejrzaną zasadą: umówić się na weekendowy wyjazd jest całkowicie w porządku … tak długo, jak wszyscy przeszli testy; dobrze jest umówić się na grilla, czy wizytę u Babci… gdy tylko wszyscy zostaną przetestowani.

Pozwólcie, że przedstawię to tak jasno, jak tylko potrafię: w celu wyeliminowania ryzyka w środku pandemii wszyscy przeszli testy metoda jest całkowicie absurdalna.

SUBSKRYBUJ

Zasubskrybuj WIRED i bądź mądry dzięki większej liczbie ulubionych autorów pomysłów.

Prawdą jest, że uzyskanie pozytywnego wyniku zawiera kilka kluczowych informacji: nadszedł czas, aby anulować wszystkie plany i odizolować się, dopóki nie przekroczysz punktu zaraźliwości. Negatywny test nie gwarantuje jednak, że ktokolwiek jest wolny od Covid i nigdy nie jest licencją na zawiedzenie czujności. Możesz na przykład zarazić się wirusem w międzyczasie między badaniem a otrzymaniem wyników lub między uzyskaniem wyników a spotkaniem z przyjaciółmi i rodziną. (Sama witryna testowa może nawet być miejscem, w którym to się dzieje). Nawet jeśli założysz, że te testy są w 100% dokładne, poinformują Cię one tylko o Twoim statusie w określonym czasie.

Oczywiście testy nie są w 100 procentach dokładne. W praktyce ich wskaźniki błędów mogą być nawet wyższe niż prawdopodobieństwo zarażenia. Prawdopodobieństwo, że otrzymasz błędny wynik w jakimkolwiek badaniu medycznym, zależy nie tylko od wrodzonej dokładności testu, ale także od podstawowego ryzyka. Nawet bardzo dobry test okaże się bardziej fałszywie pozytywny niż prawdziwy, jeśli wejdziesz jako ktoś, kto prawdopodobnie nie będzie chorował. I odwrotnie, uzyskanie negatywnego wyniku nie da ci że wiele informacji, których wcześniej nie miałeś. Może tylko zwiększyć Twoją pewność siebie na marginesie, powiedzmy z 95 do 98 procent, że nie jesteś już chory.

Testy Covid są z reguły ważne – w ten sposób możemy zidentyfikować osoby, które mają koronawirusa, aby mogły się rozdzielić i zatrzymać łańcuchy przenoszenia. Tam, gdzie ludzie często spotykają się we wspólnych przestrzeniach, na przykład w szkołach, miejscach pracy lub w zespołach sportowych, częste testy mogą zmniejszyć transmisję i epidemie – ale tylko wtedy, gdy jest to połączone z solidnym systemem izolacji i śledzenia kontaktów. Jak napisałem wcześniej, samo testowanie nie wystarczy; aby nadzór nad chorobami miał znaczenie, musi być stosowany razem z interwencjami behawioralnymi, takimi jak maskowanie i dystansowanie społeczne. Jeśli zakładasz, że negatywny test oznacza, że ​​możesz zrezygnować z tych zachowań – że możesz bezpiecznie zebrać się na kolację u dziadków lub spędzić weekend w domku z kumplami – to prosisz o kłopoty.

Przeczytaj całe nasze pokrycie koronawirusa tutaj.

To lekcja, której udzielił nasz obecny prezydent. Pracownicy Białego Domu uważali, że jeśli wynik testu będzie negatywny, będziesz całkowicie wolny od masek i dystansu, mówi A. Marm Kilpatrick, badacz chorób zakaźnych z UC Santa Cruz. Tak właśnie z wirusem wylądował Donald Trump i co najmniej trzy tuziny jego współpracowników. To samo błędne rozumowanie wyjaśnia wybuch epidemii Covid obejmujący 116 przypadków podczas nocnych letnich zajęć szkolnych dla chłopców w Wisconsin, które wywodzą się od ucznia, który otrzymał negatywny test na kilka dni przed wzięciem udziału w odosobnieniu. Uczniowie na obozie byli w wieku licealnym, a zasady udziału w nim przypominały te Kim Kardashian przyjęcie urodzinowe na wyspie z tysiąca memów: wszyscy uczestnicy musieli przejść kwarantannę przez tydzień przed podróżą na wydarzenie, nosić maski podczas podróży i okazać dowód negatywnego wyniku testu PCR nie później niż siedem dni przed przybyciem. Tam, od doradców i studentów nie wymagano, aby swobodnie maskowali się i mieszali ze sobą… coś w rodzaju tego, jak ludzie, którzy uzyskali wynik negatywny, mogą zachowywać się na rodzinnym spotkaniu z okazji Święta Dziękczynienia.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook