Różności i nowinki technologia

Testowanie samego siebie nie powstrzyma Covid. Spójrz tylko na Biały Dom

„Samo testowanie nie chroni nikogo bez programu śledzenia kontaktów i izolacji oraz bez stosowania masek i dystansowania, aby upewnić się, że Covid-19 się nie rozprzestrzeni” – mówi Smith.

Przez pewien czas w tym roku wyglądało na to, że więcej testów może pozwolić krajowi wrócić do pracy nawet bez szczepionki, mówi Nancy Delogu, prawniczka w firmie Littler, która pracuje nad kwestiami testowania Covid. Ale CDC w zeszłym miesiącu odradziło strategię opartą na testach w większości miejsc pracy. „To nie jest odpowiedź, której wszyscy chcemy” – mówi Delogu. „Chcemy usłyszeć, że jeśli ktoś uzyska wynik negatywny, możemy przyprowadzić go z powrotem do pracy i nie musi nosić maski przez cały dzień”.

W rzeczywistości wiedza na temat testów jest tak mętna, że ​​niektórzy pracodawcy odmówili oferowania testów w miejscu pracy. Will Moss, rzecznik Intela, mówi, że firma nie oferuje testów, ponieważ nie uważa, że ​​testy są wystarczająco dokładne i ponieważ nie jest przekonana, że ​​spowalniają one rozprzestrzenianie się wirusa. Zamiast tego Intel polega na czyszczeniu swoich obiektów, wymaganiu masek na twarz i zachowaniu dystansu społecznego tam, gdzie to możliwe. Ci, którzy mogą pracować w domu, będą to robić co najmniej do czerwca 2021 r. Każdego, kto chce wykonać badanie, firma kieruje do własnego lekarza.

Inne – szkoły, uniwersytety, fabryki, Apple – oferują zainteresowanym pracownikom opcjonalne testy. Eksperci twierdzą, że ten rodzaj schematu testowania działa tylko w celu przerwania łańcuchów transmisyjnych, jeśli uczestnicy są testowani zgodnie z regularnym harmonogramem. Nawet dokładny negatywny test to tylko migawka w czasie, a nie gwarancja, że ​​osoba testowana nie złapie wirusa podczas następnej interakcji z człowiekiem.

pracownicy sanitarni sprzątający schody

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Oto cały zasięg WIRED w jednym miejscu, od tego, jak zapewnić rozrywkę swoim dzieciom, po wpływ tej epidemii na gospodarkę.

Mimo to niektórzy dostrzegają wartość w tego rodzaju „teatrze higieny”. Tworzy pracowników czuć lepszy. Zmniejsza to również prawdopodobieństwo zgłaszania pracodawców organom służby zdrowia. Niektórzy uważają, że sam efekt sprawia, że ​​testy są tego warte.

Oczywiście pomaga to tylko wtedy, gdy towarzyszą mu inne środki ostrożności przeciwko Covid. „Zapewnienie pracownikom spokoju ducha i zapewnienie tego bezpłatnie jest niewiarygodnie cenne, zwłaszcza w czasach niepewności” – mówi Constantine, dyrektor generalny Arcpoint Labs. „Jeśli to zapewnia [an employee] spokój ducha, nawet jeśli nie ma on wartości naukowej, a pracodawca jest gotów za to zapłacić, to świetnie ”.

Susan Butler-Wu, mikrobiolog i profesor nadzwyczajny w Keck School of Medicine na uniwersytecie USC, rozumie impuls do testowania. „Ludzie są zmęczeni, desperacko szukają czegoś, co może przywrócić nas do normalności” – mówi. „Ale testowanie nie jest paszportem do zachowywania się tak, jak chcesz, bez podejmowania niezbędnych i sprawdzonych środków ostrożności”.

Wydaje się, że ktoś wyciągnął lekcję. Pod koniec piątku Biały Dom ogłosił, że w sobotę odbędzie się pierwsza impreza, odkąd prezydent uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Uczestnicy wydarzenia, które odbędzie się na zewnątrz, będą musieli przynieść i założyć maski na twarz, a przy wejściu zostaną poddani kontroli temperatury i krótkiej ankiecie dotyczącej objawów. Ale nikt nie będzie testowany na koronawirusa.


Więcej od WIRED na Covid-19

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook