Różności i nowinki technologia

Ticketmaster przyznaje, że zhakował konkurencyjną firmę, zanim zbankrutowała

Obraz jedynek i zer ze słowem

Ticketmaster zgodził się zapłacić 10 milionów dolarów grzywny po przyznaniu się, że jego pracownicy wielokrotnie używali skradzionych haseł i innych środków do włamania się do konkurencyjnej firmy sprzedającej bilety.

Grzywna, będąca częścią odroczonej umowy prokuratorskiej, zawartej przez Ticketmaster z prokuratorami federalnymi, rozwiązuje zarzuty karne wniesione w zeszłym tygodniu do sądu federalnego we wschodnim okręgu Nowego Jorku. Opłaty obejmują naruszenie ustawy o oszustwach komputerowych i nadużyciach, włamanie do komputera w celu uzyskania korzyści handlowych lub prywatnych korzyści finansowych, włamanie do komputera w celu poparcia oszustwa, zmowę w celu popełnienia oszustwa i oszustwa.

W ugodzie Ticketmaster przyznał, że pracownik, który pracował dla konkurencyjnej firmy, przesłał e-mailem dane logowania do wielu kont, których rywal zarządzał sprzedażą biletów w przedsprzedaży. Na spotkaniu w San Francisco, w którym uczestniczyło co najmniej 14 pracowników Ticketmaster lub jego firmy macierzystej Live Nation, pracownik użył jednego zestawu danych uwierzytelniających, aby zalogować się na konto, aby zademonstrować, jak to działa.

Hack, potem awans

Pracownik, którego nie zidentyfikowano w dokumentach sądowych, przekazał później kierownictwu Ticketmaster wewnętrzne i poufne dokumenty finansowe, które zachował od poprzedniego pracodawcy. Pracownik awansował później na dyrektora ds. Relacji z klientami i otrzymał podwyżkę. Dokumenty sądowe nie zidentyfikowały konkurencyjnej firmy, ale Variety podało, że był to Songkick, który w 2017 roku złożył pozew, oskarżając Ticketmaster o włamanie do jej bazy danych. Kilka miesięcy później Songkick zbankrutował.

Zarzuty wobec Ticketmaster pojawiają się 26 miesięcy po tym, jak Zeeshan Zaidi, były szef działu usług artystycznych Ticketmaster, przyznał się w powiązanej sprawie do spisku w celu włamania się do konkurencyjnej firmy i popełnienia oszustwa przewodowego. Według prokuratorów były pracownik rywalizujący przesłał e-mailem dane logowania do Zaidi i innego pracownika Ticketmaster.

„Kiedy pracownicy wychodzą z jednej firmy do drugiej, zabranie ze sobą zastrzeżonych informacji jest nielegalne” – powiedział w oświadczeniu zastępca dyrektora FBI, William Sweeney Jr. „Ticketmaster wykorzystał skradzione informacje, aby uzyskać przewagę nad konkurencją, a następnie awansował pracowników, którzy łamali prawo”.

Oprócz podania danych logowania były pracownik pokazał również menedżerom Ticketmaster, jak wykorzystać lukę w schemacie generowania adresów URL, którego rywal używał do niepublikowanych stron internetowych z biletami. Aby zapobiec dostępowi do stron osobom postronnym, zanim zostały upublicznione, każda z nich miała niepowtarzalną wartość liczbową. Były pracownik powiedział swojemu nowemu pracodawcy, że wartości są generowane sekwencyjnie, a osoby z zewnątrz mogą wykorzystać te informacje do przeglądania stron wykonawców, gdy byli jeszcze na wczesnym etapie projektu.

Na początku 2015 r. Ticketmaster wyznaczył jednego ze swoich pracowników, aby zapoznał się z tym systemem i używał go do prowadzenia arkusza kalkulacyjnego z listą wszystkich stron internetowych z biletami, które można znaleźć. Ticketmaster zidentyfikowałby wówczas klientów konkurencyjnej firmy i „spróbował odwieść ich od sprzedaży biletów za pośrednictwem firmy ofiary” – powiedzieli prokuratorzy federalni. Zaidi, jak powiedzieli dalej prokuratorzy, wyjaśnił, że „nie powinniśmy nikomu dawać do zrozumienia, że ​​mamy taki pogląd [the victim company’s] zajęcia.”

Oprócz zapłacenia grzywny w wysokości 10 milionów USD, Ticketmaster zgodził się również prowadzić program zgodności i etyki, którego celem jest zapobieganie i wykrywanie przyszłych hakerów i nielegalnego przejęcia poufnych informacji konkurencji. Przedstawiciele Live Nation nie odpowiedzieli na wiadomość z prośbą o komentarz do tego posta.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook