Oprogramowanie

TikTok będzie teraz ostrzegać Cię o filmach z wątpliwymi informacjami

TikTok zacznie wyświetlać ostrzeżenia przy filmach zawierających wątpliwe informacje, których nie można zweryfikować przez osoby weryfikujące fakty, i zacznie ostrzegać użytkowników, gdy będą ponownie udostępniać te filmy, że informacje nie zostały potwierdzone.

Aplikacja będzie teraz wyświetlać przy tych filmach etykietę ostrzegawczą o treści „Uwaga: film oznaczony jako niezweryfikowana treść”. Oznacza to, że osoba weryfikująca fakty przyjrzała się treści, ale nie była w stanie potwierdzić, że była dobra lub zła. TikTok już ograniczył rozprzestrzenianie się niektórych niezweryfikowanych filmów, ale nie zostały one publicznie zgłoszone przed dzisiejszym dniem. Twórcy otrzymają teraz komunikat, gdy do ich filmu zostanie dodana etykieta ostrzegawcza, a dystrybucja wszystkich tych filmów zostanie zmniejszona.

: TikTok

Widzowie zostaną również ostrzeżeni, gdy będą chcieli ponownie udostępnić film z etykietą ostrzegawczą. Po kliknięciu przycisku udostępniania, który umożliwia opublikowanie wideo poza aplikacją, pojawi się wyskakujące okienko z zapytaniem, czy na pewno chcesz udostępnić ten film? Nadal możesz udostępniać wideo, jeśli chcesz, ale wydaje się, że monit ma na celu zniechęcenie niektórych osób do śledzenia.

TikTok nie podał, ile filmów przegląda każdego dnia w celu sprawdzenia faktów ani w jaki sposób wybiera filmy do recenzji. Rzecznik powiedział, że weryfikacja faktów często koncentruje się na takich tematach, jak wybory, szczepionki i zmiany klimatyczne oraz że film nie musi osiągnąć określonej popularności, aby kwalifikować się do recenzji. Filmy, które naruszają zasady dotyczące dezinformacji TikTok, zostaną natychmiast usunięte.

Inne aplikacje społecznościowe próbowały w zeszłym roku podobnych ostrzeżeń, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się dezinformacji. Facebook ostrzega, zanim udostępnisz historie o COVID-19 lub artykuły, które mogą być nieaktualne. Twitter ostrzeże Cię przed ponownym przesłaniem potencjalnych dezinformacji i, co jest o wiele zabawniejsze, zasugeruje również, abyś otworzył i przeczytał artykuł, zanim go ponownie opublikujesz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook