Różności i nowinki technologia

TikTok doda ostrzeżenie o epilepsji do światłoczułych filmów

TikTok dodaje nową funkcję, która pomoże osobom cierpiącym na epilepsję unikać potencjalnie niebezpiecznych treści światłoczułych. Platforma krótkich filmów już ostrzega twórców, jeśli ich przesłane filmy zawierają efekty, które mogą wywołać epilepsję światłoczułą, ale teraz każdy, kto napotka przykład w swoim kanale, otrzyma alert, który pozwoli im zrezygnować z oglądania takich treści w przyszłości. W ustawieniach ułatwień dostępu aplikacji będzie również dostępny przełącznik.

Amerykańska Fundacja Epilepsji twierdzi, że w pewnym momencie u 1 na 26 osób w Stanach Zjednoczonych wystąpi epilepsja, a napady padaczkowe dotkną jedną dziesiątą osób. Treści wideo, które zawierają migające światła i kolory, mogą wywoływać napady padaczkowe, dlatego ważne jest, aby ludzie mogli kontrolować to, co widzą – szczególnie na platformie społecznościowej, takiej jak TikTok, gdzie treść jest aktywnie przekazywana użytkownikom za pomocą algorytmu.

Oto jak elementy sterujące będą wyglądać w aplikacji:

TIK Tok

„Chociaż populacja osób z padaczką światłoczułą jest niewielka, wpływ może być dość poważny” – mówi Laura Thrall, prezes i dyrektor generalna Epilepsy Foundation. „Wspaniale jest widzieć, że TikTok rozwiązuje ten problem, wprowadzając zmiany na swojej platformie, tak aby ludzie z naszej społeczności zajmującej się padaczką mogli czuć się chronieni podczas przeglądania treści w TikTok. Jesteśmy dumni, że współpracowaliśmy z TikTok nad tą inicjatywą i naprawdę doceniamy naszą dalszą współpracę. ”

TikTok twierdzi, że współpracuje również z organizacjami zajmującymi się padaczką w Europie, Japonii i Korei Południowej, którzy przekazali opinie na temat tego, jak firma może pomóc w uczynieniu aplikacji bezpieczniejszą. Według TikTok, funkcja będzie dostępna w „nadchodzących tygodniach”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook