Nowości

TikTok ostrzeże użytkowników przed opublikowaniem „nieodpowiednich lub niemiłych” komentarzy

TikTok wprowadza dziś wyskakujące okienko, które ma ostrzegać użytkowników przed opublikowaniem komentarza, który może być „nieodpowiedni lub niemiły”. Nowa funkcja jest jedną z dwóch ogłoszonych, które mają na celu „promowanie życzliwości” w serwisie. Drugi to Filtruj wszystkie komentarze, dzięki czemu pojawiają się one dopiero po ich indywidualnym zatwierdzeniu.

Nowe niemiłe ostrzeżenie pojawia się, jeśli TikTok uważa, że ​​komentarz może naruszać wytyczne dla społeczności. „Czy chcesz ponownie rozważyć opublikowanie tego?” w wyskakującym okienku zostanie wyświetlony komunikat, a następnie zachęci użytkowników do „edycji” lub „Opublikuj mimo wszystko”.

Takie podpowiedzi zostały zbadane przez inne sieci społecznościowe, aby ograniczyć dokuczanie i nękanie. Instagram wprowadził podobne podpowiedzi w 2019 r., Twitter ogłosił, że testuje je w zeszłym roku, a także zostali zauważeni na Facebooku. Instagram poinformował później, że wyniki wprowadzenia zachęty były „obiecujące” i okazało się, że „tego rodzaju zachęty mogą zachęcić ludzi do ponownego przemyślenia swoich słów, gdy mają szansę”.

Przełącznik jest dostępny w menu Filtry komentarzy.
: TikTok

Po włączeniu tej funkcji użytkownicy muszą ręcznie zatwierdzać komentarze do swoich filmów wideo.
Wizerunek; TIK Tok

Nową funkcję Filtruj wszystkie komentarze można włączyć w menu Filtry komentarzy, które już umożliwia użytkownikom filtrowanie spamu i obraźliwych komentarzy lub filtrowanie na podstawie określonych słów kluczowych. Po włączeniu twórcy muszą ręcznie zatwierdzać poszczególne komentarze, zanim pojawią się pod ich filmami.

W ramach dzisiejszego ogłoszenia TikTok ogłosił również, że współpracuje z Centrum Badań Cyberprzemocy, ponieważ pracuje nad większą liczbą inicjatyw przeciwdziałających nękaniu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook