Różności i nowinki technologia

TikTok usunie filmy przedstawiające Trumpa podżegającego zwolenników do szturmu na Kapitol

TikTok usunie w środę filmy z przemówienia prezydenta Trumpa wzywającego zwolenników do tłumu w Kapitolu USA, mówiąc, że naruszają politykę firmy dotyczącą dezinformacji. TikTok nadal będzie zezwalać ludziom na publikowanie filmów z przemocą, które kwestionują nieprawidłowe roszczenia, i pozostawi filmy na platformie, jeśli potępią przemoc lub jeśli zostaną opublikowane przez organizacje informacyjne. TechCrunch jako pierwszy poinformował o nowościach.

„Nienawiść i przemoc nie mają miejsca w TikTok”, podała firma w oświadczeniu. „Treści lub konta, które mają na celu podżeganie, gloryfikowanie lub promowanie przemocy, naruszają nasze Wytyczne dla społeczności i zostaną usunięte”.

TikTok blokuje również niektóre hashtagi związane z zamieszkami, takie jak #stormthecapitol i #patriotparty, podobnie jak w przypadku innych hashtagów reprezentujących teorie spiskowe związane z wyborami w listopadzie. Jeśli spróbujesz wyszukać jeden z tych zablokowanych hashtagów, zobaczysz stronę z informacją, że hashtag „może być powiązany z zachowaniem lub treścią, która narusza nasze wytyczne”.

TikTok dołącza do innych platform mediów społecznościowych w ograniczaniu niektórych treści dotyczących środowych zamieszek. Facebook zobowiązał się do usunięcia treści wspierających szturm na Kapitol lub zachęcał do środowych wydarzeń, między innymi na blogu opublikowanym w środę wieczorem. Firma poszła o krok dalej, blokując konto Trumpa „na czas nieokreślony” w czwartek rano.

Twitter powiedział, że tak podjąć działanie przeciwko tweetom, które naruszały jego zasady i że „znacznie ograniczały zaangażowanie w tweety oznaczone zgodnie z naszą polityką uczciwości obywatelskiej ze względu na ryzyko przemocy”. Firma tymczasowo zablokowała konto Trumpa w środę wieczorem i zagroziła trwałym zawieszeniem, jeśli ponownie naruszy jej zasady. Trump wrócił na Twittera w czwartek wieczorem, obiecując płynne przekazanie władzy administracji Bidena.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook