Nowości

TikTok usuwa konta użytkowników, którzy udostępniają treści związane z QAnon

TikTok usuwa konta użytkowników, którzy dzielą się treściami związanymi z QAnon na platformie, donosi NPR, część polityki, o której platforma udostępniania wideo mówi, że obowiązuje od sierpnia. Podczas gdy TikTok początkowo koncentrował się na ograniczaniu wykrywalności takich treści – na przykład zakazując hashtagów związanych z QAnon – jego polityka obejmuje teraz usuwanie treści, blokowanie kont oraz przekierowywanie wyszukiwań i hashtagów w celu wyświetlenia wytycznych dla społeczności.

„Treści i konta, które promują QAnon, naruszają nasze zasady dotyczące dezinformacji i usuwamy je z naszej platformy” – powiedział rzecznik w e-mailu do The Verge. Firma podjęła kroki, aby utrudnić wyszukiwanie treści związanych z QAnon. „Nieustannie aktualizujemy nasze zabezpieczenia o błędy ortograficzne i nowe wyrażenia, starając się, aby TikTok było bezpiecznym i autentycznym miejscem dla naszej społeczności”.

Wyszukiwanie QAnon w TikTok powoduje wyświetlenie wytycznych dla społeczności
: TikTok

W lipcu TikTok zaczął blokować kilka hashtagów związanych z teorią spiskową QAnon, w tym „QAnon”, „QAnonTruth” i powiązane wyrażenie „Out of Shadows”. Ale same filmy były nadal widoczne i mogły pojawić się wśród sugestii For You lub w kanałach użytkowników, podała BBC.

Inne platformy społecznościowe również rozbiły zawartość QAnon. Facebook powiedział na początku tego miesiąca, że ​​zablokuje treści związane z QAnon, które nazwał „zmilitaryzowanym ruchem społecznym” z Facebooka i Instagrama. Facebook usunął niektóre grupy i strony promujące QAnon w kwietniu, mówiąc, że są zaangażowani w „skoordynowane nieautentyczne zachowanie”. Użytkownicy Facebooka mogą jednak nadal publikować treści QAnon na swoich indywidualnych profilach.

Twitter zablokował tysiące kont i linków związanych z QAnon latem, a Reddit zakazał QAnon subreddit r / GreatAwakening za naruszenie jego zasad dotyczących „nawoływania do przemocy, nękania i rozpowszechniania danych osobowych”. Nawet platforma ćwiczeń Peloton usunęła hashtagi związane z teorią spiskową ze swoich zajęć online.

I chociaż YouTube nie zakazuje treści QAnon, platforma powiedziała w zeszłym tygodniu, że usunie „treści oparte na teorii spiskowej, które usprawiedliwiają przemoc w świecie rzeczywistym”.

QAnon to fałszywa teoria spiskowa, która głosi między innymi, że prezydent Trump potajemnie planuje aresztować znanych polityków demokratów i celebrytów za pedofilię lub kanibalizm. FBI uznało teorię spiskową za potencjalne zagrożenie terrorystyczne w kraju.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook