Oprogramowanie

Tile przygotowuje konkurenta AirTags, który może pozwolić ci znaleźć zagubione przedmioty przez ściany

Tile pracuje nad nowym trackerem, który opiera się na technologii ultraszerokopasmowej (UWB), która postawiłaby firmę w bezpośredniej konkurencji z jeszcze nie ogłoszonymi AirTagami Apple. TechCrunch. Nowy tracker posunąłby się o krok dalej niż firmowe urządzenia Bluetooth, umożliwiając dokładniejsze określenie, gdzie znajduje się zgubiony przedmiot, bez konieczności nasłuchiwania dzwonka odtwarzanego przez tracker.

AirTags Apple nie zostały oficjalnie ogłoszone, ale istnieje już lista potencjalnych funkcji, które mogą mieć, takich jak możliwość przypomnienia o pozostawieniu przedmiotu lub pomocy w znalezieniu zagubionych przedmiotów za pomocą rzeczywistości rozszerzonej. Samsung wyraził również zainteresowanie oferowaniem podobnych funkcji, więc Tile może dzielić przestrzeń z dwoma większymi firmami. Apple pokazało UWB z chipem U1 w iPhonie 11, który pozwala kierować plikami AirDropped przez wskazanie telefonu, ale aplikacje śledzące są jeszcze bardziej interesujące.

Tile, podobno tracker UWB, ma podobny wygląd do oferty Bluetooth firmy Tile.
: Tile / TechCrunch

Ultra-szerokopasmowy (nie mylić z Ultra Wideband 5G firmy Verizon) działa podobnie jak Bluetooth Low Energy. Wysyła niskoenergetyczne impulsy krótkiego zasięgu z wysoką częstotliwością, które przesyłają bezprzewodowo dane. Dzięki Bluetooth i GPS w telefonie Tile może pokazać ogólną lokalizację czegoś na mapie, ale w przypadku bardziej precyzyjnych funkcji opiera się na dźwięku, aby pomóc Ci znaleźć rzeczy. Urządzenie UWB może działać, jeśli jesteś w wielu pokojach, pokazując dokładniejszą lokalizację czegoś przez ściany lub podłogi, a jednocześnie oferując funkcje, które obecnie ma kafelek.

Wyobraź sobie, że znajdujesz zagubiony cenny przedmiot, gdy jest poza zasięgiem słuchu lub zamknięty w pojemniku. Aplikacja Tile (lub Apple lub Samsung) może skierować Cię we właściwym kierunku za pomocą telefonu, używając obrazów rzeczywistości rozszerzonej nałożonych na obraz z kamery. W rzeczywistości wydaje się przydatne i mniej denerwujące niż głośne ćwierkanie trackerów Tile’a (coś, co prawie zawsze przypadkowo włączam).

Tile może dodać do swojej aplikacji funkcję śledzenia w rzeczywistości rozszerzonej.
: Tile / TechCrunch

Co więcej, możesz mieć już urządzenie obsługujące te funkcje. Od czasu iPhone’a 11 Apple integruje UWB ze swoim popularnym smartfonem z układem U1. Zaczęto również umieszczać chip w Apple Watch, zaczynając od Serii 6. Galaxy Note 20 Ultra Samsunga ma już UWB, a nadchodzący Galaxy S21 Ultra również go obsługuje.

Nie każde urządzenie sprzedawane przez którąkolwiek z firm ma go na pokładzie (urządzenia Apple, takie jak iPhone SE, Apple Watch SE i iPad Pro, nie mają UWB), ale ponieważ Apple i Samsung są dwoma największymi producentami urządzeń elektronicznych na świecie, przyjęcie UWB może być szybkie.

Nie ma ustalonej daty uruchomienia przez Tile jego modułu śledzącego UWB, ale UWB wydaje się, że to może być wielka sprawa, zwłaszcza teraz, gdy Apple otworzył dostęp do układu U1 w iOS 14. Tile i Apple nie zgadzały się w przeszłości co do domyślnej lokalizacji udostępnianie ustawień niekorzystnych dla Tile, ale przynajmniej obie firmy zgadzają się co do potencjału UWB w 2021 roku.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook