Oprogramowanie

To nie księżyc: doświadczony projektant Apple przedstawia głośnik Cell Alpha za 1799 USD

Christopher Stringer, były projektant Apple, który podczas 22-letniej pracy w firmie pracował nad wszystkim, od HomePod po oryginalny iPhone, zaprezentował debiutancki głośnik swojego nowego startupu. Nazywa się Cell Alpha, futurystyczny głośnik w kształcie Gwiazdy Śmierci, z naciskiem na dźwięk przestrzenny. Kosztuje 1799 USD lub 1969 USD, jeśli chcesz model z podstawą podłogową.

Cell Alpha ma głośniki niskotonowe na górze i na dole ustawione w konfiguracji „zrównoważonej siły”. Są one połączone z trzema przetwornikami średniego zasięgu, które są rozmieszczone wokół równika, gdzie prawdopodobnie łączy je mały termiczny port wydechowy – jedyna znana słabość Cell Alpha. Żarty na bok, firma Stringer, Syng, twierdzi, że ta konfiguracja trzech przetworników (nazwana „Triphone”) jest w stanie wyświetlać dźwięk z „najwyższą dokładnością” w całym pomieszczeniu.

Dwa modele podłogowe.
Obraz: Syng

Firma Syng twierdzi, że głośniki Cell Alpha mają możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego. Stylizuje go jako pierwszy na świecie głośnik „Triphonic”, ponieważ oferuje możliwości dźwięku przestrzennego wykraczające poza dźwięk stereo, który od dawna był tradycyjnym standardem. W praktyce ma to pozwolić głośnikowi na wypełnienie całego pomieszczenia dźwiękiem przestrzennym, tworząc wrażenie, że określone dźwięki lub instrumenty dochodzą z różnych obszarów pomieszczenia. W stojak głośnika są wbudowane trzy mikrofony, które mierzą geometrię przestrzeni, w której się znajduje, podobnie jak w przypadku HomePod, który pomaga stworzyć wrażenie dźwięku przestrzennego za pomocą tylko jednego głośnika.

Nawet model głośnika ze stojakiem stołowym jest potężny.
Obraz: Syng

Chociaż Syng twierdzi, że jeden głośnik jest w stanie zaoferować dźwięk przestrzenny, każdy, kto wyda 5 397 USD, może sparować ze sobą trzy głośniki Cell Alpha w jednym pomieszczeniu, aby uzyskać „najpełniejszą ekspresję dźwięku Triphonic”. Według raportu z Financial Times, Syng ma nadzieję, że oprócz sprzedaży sprzętu, będzie również generował przychody z licencjonowania swojej technologii audio.

Jeśli chodzi o łączność, Syng twierdzi, że Cell Alpha obsługuje AirPlay 2 i Spotify Connect przez Wi-Fi. Fizyczna łączność jest obsługiwana przez parę portów USB-C, a Syng twierdzi również, że planuje wypuścić kabel USB-C do HDMI, aby umożliwić podłączenie Cell Alpha do telewizorów (może również wyprowadzać dźwięk z telewizora za pomocą AirPlay). Dostępna jest towarzysząca aplikacja Syng Space do konfiguracji i sterowania odtwarzaniem.

Porty USB-C obsługują łączność fizyczną.
Obraz: Syng

Według danych Syng obecnie zatrudnia około 50 pracowników Przewodowy, i według doniesień zebrał 15 milionów dolarów. Plik FTW zeszłorocznym raporcie stwierdzono, że wśród tych pracowników są byli projektanci i inżynierowie Apple, a także byli pracownicy Nest, Ring, Nike i Facebooka. Inni podobno dołączyli do firm audio Harman i Bowers & Wilkins.

Cell Alpha jest już dostępny do zakupu na stronie internetowej Syng. W chwili pisania tego tekstu oczekuje się, że wysyłka zajmie od sześciu do ośmiu tygodni.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook