Nowości

To pierwsze 360-stopniowe głośniki Sony

Wcześniej firma Sony ogłosiła, że ​​wypuści dwa nowe głośniki kompatybilne z 360 Reality Audio, technologią dźwięku przestrzennego, która naśladuje wrażenie muzyki na żywo, umieszczając różne dźwięki i wokale w wirtualnej sferze wokół Ciebie. Powiedział, że planuje wypuścić je wiosną tego roku, ale nie podzielił się tym, jak będą wyglądać kolumny. Nie musieliśmy jednak czekać, aby dowiedzieć się więcej o nich, ponieważ brytyjska witryna internetowa Sony zawiera teraz pełne strony produktów dla nadchodzących głośników SRS-RA5000 i SRS-RA3000.

SRS-RA5000 z wyższej półki, przedstawiony na górze tego postu, będzie miał trzy głośniki skierowane do góry, trzy głośniki boczne i głośnik niskotonowy. Posiada również certyfikat dla dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Przedstawiony poniżej model SRS-RA3000 ma dwa głośniki wysokotonowe, dwie membrany bierne i przetwornik szerokopasmowy.

Głośnik Sony SRS-RA3000.
: Sony

Oba głośniki mogą skalibrować się do pomieszczenia, w którym się znajdują, za pomocą wewnętrznego mikrofonu i „unikalnego algorytmu Sony”. W przypadku SRS-RA5000 musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk na głośniku, podczas gdy SRS-RA3000 może się skalibrować automatycznie. Oba głośniki mają również funkcję Sony Auto Volume, która automatycznie dostosowuje głośność każdego utworu, aby odtwarzać je ze stałą głośnością. Oba głośniki obsługują asystenta Amazon Alexa i Google Assistant.

SRS-RA5000 będzie kosztował około 500 GBP / 599 EUR, a SRS-RA3000 kosztuje około 280 GBP / 359 EUR, zgodnie z komunikatem prasowym na brytyjskiej stronie internetowej Sony. Oznacza to również, że oba głośniki pojawią się w lutym 2021 r., Czyli nieco wcześniej niż poprzednia „wiosenna” data, którą słyszeliśmy wcześniej, więc być może będą różne daty premiery w różnych regionach.

Sony powiedział, że rozszerza platformę 360 Reality Audio z audio na wideo wcześniej w piątek, a firma współpracuje z głównymi wytwórniami muzycznymi i dostawcami usług, aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe treści wideo z kodekiem jeszcze w tym roku. Według Sony, obecnie około 4000 utworów obsługuje ten format.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook