Oprogramowanie

Traeger Ironwood 650 Recenzja: Łatwe grillowanie

Wyznaję, że byłem sceptyczny co do grilla z Wi-Fi. Grille dotyczą podstawowych rzeczy – drewna, ognia, mięsa – dodawanie Wi-Fi do tego wydaje się niemal świętokradcze. Producent grilla Traeger był jednak niezrażony. Firma od kilku lat oferuje Wi-Fi w swoich topowych wędzarniach pelletu i powoli dodaje je do tańszych modeli, takich jak Ironwood 650.

Okazuje się, że posiadanie Wi-Fi na grillu jest niezwykle przydatne. Jest to szczególnie ważne w przypadku bardzo długich kucharzy, takich jak wędzenie żeber lub mostka. Zamiast unosić się nad grillem w upalną niedzielę i stale sprawdzać temperaturę, możesz usiąść w klimatyzowanym komforcie i sterować Ironwood 650 z telefonu.

Dostajesz to, za co płacisz

: Traeger

To elektryczny wędzarnia pelletu z cyfrowym sterowaniem i Wi-Fi (Traeger sprytnie nazywa go WiFire), aby połączyć się z aplikacją w telefonie. Moniker „650” odnosi się do miejsca na grilla; w tym przypadku 650 cali kwadratowych. Jest dużo miejsca na wypalenie trzech do czterech słupków żeber lub około sześciu kurczaków jednocześnie. Jest wystarczająco duży dla większości ludzi, ale Ironwood 885 jest pojemniejszym modelem, jeśli go potrzebujesz. Zalecam odebranie dobrze wykonanej osłony grilla Traegera, aby zabezpieczyć swoją inwestycję.

Pierwszą rzeczą, która uderzyła mnie w Ironwood 650, jest dobrze przemyślany proces pakowania i montażu. Miałem go po wyjęciu z pudełka i gotowy do użycia w nieco ponad 20 minut – znacznie mniej czasu niż spędziłem na składaniu znacznie mniejszych przenośnych grilli. Pudełko kartonowe, które przyszło, również wywraca się na lewą stronę, aby stać się domem zabaw dla dzieci, co doceniają moje dzieci.

Ten sam poziom staranności i dbałości o szczegóły można znaleźć zarówno w grillu, jak i towarzyszącej mu aplikacji na Androida i iOS. To miłe, ponieważ chociaż Ironwood zachowuje dobrą równowagę między funkcjami a ceną w ofercie Traegera, nadal nie jest to tani grill.

Mój przyjaciel lubi wskazywać, że możesz albo rzucić pieniądze na problem, albo poświęcić mu czas. Jeśli chcesz grillować jak prawdziwy pitmaster bez długich, spoconych godzin, będziesz musiał wydać trochę pieniędzy. Z Ironwood rzeczywiście można kupić sposób na udane grillowanie. I nie mam na myśli grillowania typu „ten kurczak był dobry, tato”. Chodzi mi o to, że “To najlepsze żeberka, jakie kiedykolwiek jadłem” z grilla.

Zacząłem od mostka. Próba ognia. Albo przynajmniej zapalić. Aplikacja Traeger ma kompletny przepis na mostek od początku do końca z dużą ilością trzymania za rękę, aby przejść przez prawdopodobnie najbardziej onieśmielający kawałek mięsa do gotowania. Aplikacja zawiera również sterowanie grillem, przepisy kulinarne, porady dotyczące gotowania i nie tylko.

Konfiguracja jest dość łatwa. Po przygotowaniu i jednorazowym uruchomieniu grilla, wystarczy wybrać przepis na mostek i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi podgrzewania. Gdy grill jest gorący, włóż sondę temperatury do mostka, połóż na grillu i zrelaksuj się – gotowe. Mostek zajmie 10 godzin, ale nie martw się, Ironwood 650 zajmie się tym wszystkim.

Pozwól aplikacji jeździć

: Traeger

Możesz śledzić postęp gotowania mięsa przez telefon, ale sam grill kontroluje temperaturę, ilość dymu i wszystkie inne szczegóły. Możesz samodzielnie dostroić niektóre z tych ustawień, ale za pierwszym razem radzę trzymać się ustawień domyślnych.

Aplikacja jest bardzo ładna i podobna do aplikacji Weber, którą polecamy w naszym przewodniku po akcesoriach do grillowania. Znajdziesz bibliotekę przepisów i wskazówek dotyczących grillowania, ale różnica polega na tym, że ponieważ drugi koniec jest wbudowany w sam grill, aplikacja Traegera może sterować grillem, precyzyjnie podnosząc i obniżając temperaturę, karmiąc peletami i zarządzając tym, jak podczas monitorowania temperatury mięsa powstaje dużo dymu. Po znalezieniu odpowiedniego przepisu możesz wysłać wszystkie instrukcje gotowania do grilla bez konieczności wychodzenia z domu i obracania pokręteł. Wystarczy podnieść pokrywkę i włożyć mięso.

Choć brzmi to ładnie i niezawodnie, dowód tkwi w mostku. Z radością informuję, że moja pierwsza próba, choć nie znalazła się na liście najlepszych mostków, nie była w połowie zła. A jeśli wiesz cokolwiek o gotowaniu mostka, to duża pochwała za pierwszą próbę.

Moim jedynym prawdziwym problemem jest to, że nie sprzedaję się całkowicie na peletach. Zdaję sobie sprawę, że możliwość robienia wszystkiego z telefonu działa tylko dlatego, że gotowanie na pelletach pozwala na taki poziom kontroli, ale same pellety są uciążliwe. Nie testowałem żadnych pelletów firm trzecich, a Traeger ich nie poleca. Możesz pobrać Traegera online w Amazon lub Home Depot. Zaletą jest to, że zasobnik na pelety w Ironwood jest duży i jedyny raz, kiedy musiałem go napełniać, był podczas gotowania mostka (w sumie około 12 godzin).

Ironwood nadal wymaga nauki, ale jest znacznie łatwiejszy do opanowania niż jakikolwiek inny grill, który testowałem. Zanim wypaliłem drugą porcję żeber, uzyskiwałem wyniki, które przewyższały to, co zrobiłem w staromodny sposób na węglu drzewnym, pocąc się podczas sierpniowej fali upałów. Przypuszczam, że nie mogę powiedzieć, że obiektywnie mnie to pokonało, ale kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, po paleniu na węglu pozostały żeberka. Z żeber, które spadły z Ironwood, nie zostało nic. To najwyższa pochwała, jaką może dostać grill.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook