Nowości

Trump próbował uniknąć swojego zakazu za pomocą @POTUS, ale te tweety zostały natychmiast usunięte

Twitter na stałe zablokował dziś Donalda Trumpa. Przez krótką chwilę udało mu się mimo wszystko tweetować – nie z @realDonaldTrump, jego zawieszonego konta, ale raczej z oficjalnego konta @POTUS zarezerwowanego dla obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, które zostanie przekazane Joe Bidenowi 20 stycznia.

Jego wiadomość, zanim została usunięta, w tajemniczy sposób sugerowała, że ​​„wkrótce będzie miał wielkie ogłoszenie” i że „przygląda się możliwościom zbudowania naszej własnej platformy”. Trump jest obecnie pozbawiony platformy z większości mediów społecznościowych.

Jak mówię od dłuższego czasu, Twitter poszedł coraz dalej w zakazie wolności słowa, a dziś wieczorem pracownicy Twittera skoordynowali z Demokratami i Radykalną Lewicą usunięcie mojego konta z ich platformy, aby uciszyć mnie – i TY, 75 milionów wielkich …

… patrioci, którzy głosowali na mnie. Twitter może być firmą prywatną, ale bez darowizny rządu w postaci sekcji 230 nie istniałaby długo. Przewidziałem, że to się stanie. Negocjowaliśmy z różnymi innymi witrynami i wkrótce będziemy mieć duże ogłoszenie, podczas gdy my …

… spójrz również na możliwości zbudowania naszej własnej platformy w najbliższej przyszłości. Nie będziemy wyciszeni! Twitter nie dotyczy WOLNEJ MOWY. Chcą promować platformę Radykalnej Lewicy, w której niektórzy z najbardziej okrutnych ludzi na świecie mogą swobodnie mówić …

Twitter powiedział The Verge wcześniej, że Trump nie byłby w stanie obejść zakazu, tweetując z innego konta, i że jego tweety mogą zostać usunięte, jeśli tweetuje z konta rządowego (np. @POTUS). Wygląda na to, że dokładnie tak się stało. Jeśli Trump spróbuje skorzystać z konta pozarządowego (powiedzmy, jeśli założy nowe konto), zostanie ono trwale zawieszone „przy pierwszym wykryciu” według Twittera.

Chociaż konto @POTUS ma obecnie 33,4 miliona obserwujących, Twitter powiedział, że Biden nie otrzyma ich automatycznie – konto zacznie się od zera. Ale Trump również nie będzie automatycznie zabierał ze sobą tych zwolenników.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook