Gry

Trump użył ciemnych wzorów, aby nakłonić kibiców do przekazania milionów więcej, niż zamierzali

Kiedy Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w 2016 roku, nie przestawał prosić swoich zwolenników o pieniądze. E-maile wciąż napływały. Ale zgodnie z nowym raportem pod koniec jego czterech lat urzędowania The New York Times, zaczęli wyglądać strasznie jak oszustwo.

Do czerwca 2020 roku kampania Trumpa zaczęła używać ciemnych wzorów, interfejsów komputerowych zaprojektowanych w celu oszukania użytkowników, aby automatycznie rejestrować współpracowników kampanii, aby przekazali znacznie więcej pieniędzy, niż zamierzali – powtarzające się comiesięczne darowizny, powtarzające się cotygodniowe darowizny, a nawet jednorazowa niespodzianka „Bomba pieniężna” – wg sprawdzenie wstępne pola wyboru dla każdej opcji, zakopując drobnym drukiem pod paragrafami pogrubionego tekstu i zmuszając swoich zwolenników do przebrnięcia przez to wszystko i rezygnacji, jeśli chcą przekazać prostą darowiznę.

Oto, jak źle było od października, według NYT:

Jeden z kibiców z Kansas City, który przekazał 500 dolarów, widział w tym miesiącu 3000 dolarów na jego koncie. Inny zdał sobie sprawę, że jego darowizna w wysokości 990 $ wyniosła 8000 $. Banki i duża firma obsługująca karty kredytowe poinformowały NYT że przetwarzanie wniosków o oszustwa w WinRed, konserwatywnej witrynie pozyskującej fundusze przetwarzającej te płatności, zaczęło stanowić znaczący procent ich codziennego obciążenia pracą. Rzecznik Trumpa przyznał, że co najmniej 19,7 miliona dolarów jego transakcji zostało zakwestionowanych. A to tylko od ludzi, którzy zadali sobie trud kwestionowania zarzutów.

W całej historii jest o wiele więcej, na przykład jak WinRed zgarnął 5 milionów dolarów opłat za przetwarzanie płatności od tych, którzy poprosili o zwrot pieniędzy, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​być może ludzie w końcu budzą się z niebezpieczeństw, jakie stwarzają ciemne wzory.

Kalifornia właśnie uchwaliła przełomową ustawę o ochronie prywatności zakazującą w zeszłym miesiącu ciemnych wzorów. Stan Waszyngton również próbuje. Sens. Mark Warner (D-VA), Deb Fischer (R-NE) i Rep. Lisa Blunt Rochester (D-DE) planują ponowne wprowadzenie ustawy DETOUR podczas następnej sesji kongresowej, zgodnie z naszą siostrzaną stroną internetową Przekoduj – i Przekoduj rozmawiała z pełniącą obowiązki przewodniczącej FTC Rebeccą Slaughter o swoich planach zajęcia się również ciemnymi wzorami.

W międzyczasie, gdziekolwiek spojrzysz w sieci, znajdziesz ciemne wzory, być może nigdzie bardziej widoczne niż ostrzeżenia o prywatności, które znajdziesz na każdej odwiedzanej obecnie stronie internetowej, które próbują ostrzec Cię o gromadzonych przez nie plikach cookie, aby przestrzegać przepisów UE dotyczących prywatności. W zbyt wielu przypadkach nie ma oczywistego sposobu, aby zrezygnować z gromadzenia danych – zamiast tego jest ładny jasny przycisk, który możesz nacisnąć, aby po prostu zrezygnować z danych i przejść dalej.

Projektant UX i konsultant Harry Brignull ukuł w 2010 roku zwrot „ciemne wzory”. Oto post gościnny, który napisał dla nas w 2013 roku. A jeśli chcesz jednocześnie śmiać się i płakać, gorąco polecam grę w darmową grę online User Inyerface, mistrzowska klasa w przerażającym projektowaniu interfejsu użytkownika.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook