Różności i nowinki technologia

Tryb ciemny programu Microsoft Word staje się jeszcze ciemniejszy

Microsoft ulepsza tryb ciemny w programie Word, aby był jeszcze ciemniejszy. Twórca oprogramowania rozpoczął testowanie aktualizacji programu Word, która będzie kolorować całe dokumenty na ciemnym płótnie. Obecnie program Word ma tryb ciemny, który modyfikuje wstążkę i paski narzędzi, ale płótno pozostaje jasno białe. Przyszła aktualizacja programu Word będzie również obejmować możliwość przełączania płótna w tryb ciemny.

„Od dawna jest to funkcja, o którą prosili wielu niejawnych testerów pakietu Office i cieszymy się, że możemy to zrobić” – wyjaśnia Ali Forelli, menedżer programu w zespole Microsoft Word. „W trybie ciemnym zauważysz, że poprzednio biały kolor strony jest teraz ciemnoszary / czarny”. Podczas gdy płótno ulegnie zmianie, kolory w dokumencie również zostaną dopasowane. Czerwień, błękit, żółć i inne jasne kolory zostaną „nieznacznie przesunięte, aby wyciszyć ogólny efekt palety kolorów” i dopasować się do ciemnego tła.

Program Word otrzyma nowy przycisk trybu przełączania dla ciemniejszego płótna.
Obraz: Microsoft

Na wstążce programu Word pojawi się przycisk Przełącz tryby, aby zmieniać między ciemnym i jasnym płótnem, a opcje w programie Word, aby trwale wyłączyć również ciemne płótno. Ta nowa aktualizacja trybu ciemnego programu Word wygląda podobnie do tego, co obecnie istnieje w programie OneNote, który ma opcje przełączania między ciemną i jasną kanwą.

Ten ciemniejszy tryb jest obecnie dostępny dla beta testerów Office 365, więc powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom Worda w najbliższych miesiącach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook