Różności i nowinki technologia

Tryb znikania Facebooka na Messengerze i Instagramie umożliwia wysyłanie znikających wiadomości

Najnowsze podejście Facebooka do charakterystycznej funkcji Snapchata pojawi się dzisiaj i nazywa się Vanish Mode. Po raz pierwszy ogłoszony w ramach wielkiego wrześniowego przeprojektowania Messengera, Vanish Mode to efemeryczny tryb przesyłania wiadomości zarówno dla Facebook Messenger, jak i Instagram, który pozwoli Ci wysyłać teksty, zdjęcia, wiadomości głosowe, emoji i naklejki, które znikają natychmiast po wyświetleniu przez inne osoby, a okno czatu zostanie zamknięte.

Niektórzy użytkownicy mogli już zauważyć tryb Vanish w ustawieniach czatu na Messengerze, ponieważ Facebook powoli udostępnia go niektórym użytkownikom od czasu ogłoszenia przeprojektowania dwa miesiące temu. Na Instagramie niektóre elementy trybu Vanish są już częścią podstawowego zestawu funkcji bezpośrednich wiadomości, w tym znikające zdjęcia i filmy po obejrzeniu elementu multimedialnego. Tryb Vanish jest podobny do istniejącego trybu tajnej konwersacji Messengera, który umożliwia wejście do szyfrowanego czatu od początku do końca, który jest zapisywany tylko na twoim urządzeniu, chociaż nowy tryb został zaprojektowany tak, aby usuwać wszystko, co zostało wysłane na zawsze po wyświetleniu.

: Facebook

W przypadku Facebooka efemeryczne wiadomości nadal stanowią sposób na przyciągnięcie młodszych użytkowników smartfonów, którzy gromadzą się w aplikacjach i platformach do czatu, gdzie nie muszą publikować postów publicznie i ryzykują, że w późniejszym życiu będą nawiedzać ich posty w mediach społecznościowych. Podczas gdy Snapchat spopularyzował efemeryczne wiadomości wśród amerykańskich nastolatków dzięki Stories i projektowi DM, Facebook przyjął wiele funkcji swojego rywala i zaimplementował je na Messengerze, Instagramie i WhatsApp dla użytkowników w każdym wieku na całym świecie.

Tryb Vanish jest tylko najnowszym spojrzeniem Facebooka na ten trend i godnym uwagi dodatkiem, biorąc pod uwagę, że dyrektor generalny Mark Zuckerberg ogłosił w zeszłym roku, że jego firma strategicznie odejdzie od aktualności i postów publicznych, a bardziej w kierunku prywatnych wiadomości i grup.

Tryb znikania pojawi się w obu aplikacjach jako odrębna opcja, którą można włączać i wyłączać w ustawieniach dowolnej wiadomości czatu lub wątku grupowego. Możesz także wejść w ten tryb, przesuwając palcem w górę w oknie czatu. Tryb umożliwi wówczas znikanie wiadomości i inne interakcje na czacie, z opcją wyłączenia znajdującą się w górnej części okna czatu lub przez ponowne przesunięcie w dół.

Facebook twierdzi, że tryb będzie dostępny tylko za zgodą, co oznacza, że ​​musisz wyrazić zgodę na wejście w tryb Vanish, gdy inny użytkownik czatu lub grupy go włączy. Messenger i Instagram powiadomią Cię również o zrobieniu zrzutu ekranu czatu, gdy ten tryb jest włączony. Facebook twierdzi, że możesz zgłaszać osoby na czacie w trybie Vanish, chociaż nie jest jasne, jaka część rozmowy Facebook będzie w stanie sprawdzić pod kątem naruszeń.

Jak mówi Facebook, tryb Vanish powinien być dostępny dla Messengera w USA, a także w niektórych innych krajach od dziś. Później pojawi się na Instagramie w USA i innych krajach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook