Oprogramowanie

Trzyrouterowy system Wi-Fi z siatką Vilo pokrywa Twój dom za jedyne 59 USD .

Vilo to nowa firma sieci Wi-Fi, która obiecuje system z trzema urządzeniami o powierzchni do 4500 stóp kwadratowych za jedyne 59 USD. To znacznie bardziej przystępne cenowo niż systemy Wi-Fi z siatką oferowane przez bardziej znane marki, takie jak Eero, których porównywalny system kosztuje 199 USD za trzypak. Vilo sprzedaje również pojedynczy samodzielny router za 19 USD, w porównaniu do 79 USD z Eero.

Jak można się spodziewać, przystępna cena Vilo oznacza, że ​​nie otrzymujesz najlepszych specyfikacji. Nie ma tutaj Wi-Fi 6, więc nie jest gotowy na standard nowej generacji, a także jest dwuzakresowy, a nie trójzakresowy, co oznacza, że ​​brakuje mu dodatkowego pasma 5 GHz, którego używają inne systemy, aby zapewnić lepszą komunikację między routerami i satelity. Każda stacja bazowa ma trzy porty Gigabit-Ethernet dla urządzeń przewodowych i jest dostępna aplikacja umożliwiająca takie funkcje, jak sieci dla gości i automatyczne alerty, gdy nierozpoznane urządzenia próbują połączyć się z siecią.

Każdy router ma trzy gniazda Ethernet do połączeń przewodowych.
: Vilo

Pozycjonowanie firmy jest podobne do Wyze, która rozwinęła swoją markę, oferując kamery bezpieczeństwa podłączone do Internetu w bardziej przystępnych cenach niż znane marki, takie jak Ring i Nest. Funkcjonalność kamer Wyze często nie jest tak zgrabna, jak jej drożsi konkurenci, ale są dobrą opcją, jeśli pracujesz z napiętym budżetem.

Obietnica Vilo dotycząca zasięgu do 4500 stóp kwadratowych jest tylko odrobinę mniejsza niż 5000 stóp kwadratowych obiecanych przez system Eero za 199 USD, ale Vilo twierdzi również, że jego system może obsłużyć do 120 podłączonych urządzeń, podczas gdy Eero twierdzi, że jest to skromniejszy „50+”. ” Vilo twierdzi również, że maksymalna prędkość wynosi 1,2 Gb/s, w porównaniu z 350 Mb/s z Eero.

Ale wydajność teoretyczna często nie spełnia oczekiwań w rzeczywistych zastosowaniach. Mamy również pytania dotyczące polityki prywatności Vilo, która stwierdza, że ​​„może zawierać reklamy” w swoich usługach. Zapytany rzecznik firmy powiedział, że klauzula ma na celu umożliwienie Vilo wyświetlania reklam własnych produktów w swojej aplikacji lub witrynie internetowej i powiedział, że firma nigdy nie będzie sprzedawać swoich danych użytkowników stronom trzecim.

Pomijając potencjalne wady, 59 USD jest wyjątkowo tanie w przypadku systemu Wi-Fi z trzema urządzeniami. Może to sprawić, że Vilo będzie kuszącą alternatywą dla każdego, kto buduje sieć domową z ograniczonym budżetem. Siatkowy system Wi-Fi firmy Vilo jest dostępny bezpośrednio na jego stronie internetowej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook