Różności i nowinki technologia

Twitter, aby rozpocząć testowanie wiadomości głosowych

Po wprowadzeniu w czerwcu tweetów audio na iOS, Twitter eksperymentuje teraz z pomysłem umożliwienia ludziom nagrywania i wysyłania wiadomości głosowych za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości. Alex Ackerman-Greenberg, menedżer produktu ds. Bezpośrednich wiadomości na Twitterze, poinformował mnie, że firma będzie wkrótce testować wiadomości głosowe. Brazylia będzie pierwszym krajem uwzględnionym w tym teście. Podzielił się wiadomościami … poprzez 20-sekundową wiadomość głosową. „Wiemy, że ludzie chcą więcej możliwości wyrażania siebie w rozmowach na Twitterze – zarówno publicznych, jak i prywatnych” – powiedział.

Podobnie jak tweety głosowe, wiadomości głosowe mają podstawowy, prosty interfejs: jest tylko przycisk odtwarzania / wstrzymania, a awatar nadawcy pulsuje podczas odtwarzania wiadomości. Zespół produktu zaprojektował „nagrywanie na bieżąco”, aby ułatwić wysyłanie tych wiadomości w ramach naturalnego przepływu konwersacji, więc to jedna różnica w porównaniu z obecnym interfejsem tweetów audio. Istnieje opcja „zgłoś wiadomość” na wypadek, gdyby ktoś nadużył wiadomości głosowych.

Twitter spotkał się z poważną krytyką po ogłoszeniu tweetów dźwiękowych, kiedy stało się oczywiste, że firma nie uwzględniła dostępności. W niedawnym wywiadzie dla Protokół, szef projektowania Dantley Davis powiedział: „wysłaliśmy coś, czego nie należałoby wysłać bez przeprowadzenia tej rozmowy”.

„Teraz mamy pełnoetatowy zespół ds. Dostępności zajmujący się rozwojem produktów, w tym inżynierią i projektowaniem” – dodał Davis. „Zmieniliśmy także nasz proces rozwoju produktu, tak aby dostępność była zawsze brana pod uwagę nawet podczas konceptualizacji funkcji”. Miejmy nadzieję, że nastąpił nowy przepływ rozwoju, ponieważ Twitter kontynuuje rozwój wiadomości głosowych.

Facebook i Instagram pozwalają już na nagrywanie dźwięku w czatach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook