Różności i nowinki technologia

Twitter blokuje ambasadę Chin w USA po tweecie o maszynach do robienia dzieci

Twitter zablokował oficjalne konto ambasady Chin w USA, w tweecie, który powiedział, że naruszył jego politykę przeciwko dehumanizacji, Bloomberg raporty. Tweet, który został pierwotnie udostępniony 7 stycznia, mówił o ujgurskich kobietach jako o „maszynach do robienia dzieci” przed interwencją rządu. Twitter usunął tweet i zastąpił go informacją, że nie jest już dostępny. Jednak Twitter wymaga od właścicieli kont ręcznego usuwania tweetów, które naruszają jego zasady, przed odblokowaniem kont.

Twitter potwierdził zablokowanie konta w oświadczeniu przekazanym Bloomberg. „Podjęliśmy działania w związku z tym tweetem za naruszenie naszej polityki przeciw dehumanizacji” i powiedział, że platforma zabrania dehumanizacji grupy ludzi ze względu na ich „religię, kastę, wiek, niepełnosprawność, poważną chorobę, pochodzenie narodowe, rasę lub pochodzenie etniczne. ” W chwili pisania tego ostatniego tweeta z chińskiej ambasady na koncie amerykańskim pochodził sprzed prawie dwóch tygodni, 9 stycznia.

Tweet z 7 stycznia nie jest już widoczny na koncie, ale należy go ręcznie usunąć, aby konto zostało odblokowane.
Zrzut ekranu: Twitter.com

Chiny spotkały się z ostrą krytyką traktowania mniejszości ujgurskich muzułmanów mieszkających w prowincji Xinjiang, a krytycy twierdzili, że siłą sterylizują ujgurskie kobiety. Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że w tym regionie może przebywać nawet milion Ujgurów, Bloomberg raporty. We wtorek były sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że traktowanie Ujgurów przez Chiny sprowadza się do „ludobójstwa”.

Na konferencji w Pekinie rzeczniczka chińskiego MSZ powiedziała, że ​​ambasada była „zdziwiona” blokadą konta i powiedziała, że ​​ambasada próbuje poprawić „fałszywe raporty i informacje związane z Xinjiang”. W tweetach, które są nadal widoczne na jej amerykańskiej stronie, ambasada chińska udostępniła raporty i infografiki dotyczące wzrostu populacji i jej polityki w Xinjiangu. Ambasada dołączyła do Twittera w 2019 roku, jako część szerszych wysiłków Chin mających na celu przeciwdziałanie krytyce.

Twitter był wcześniej krytykowany przez byłego prezydenta Donalda Trumpa i jego sojuszników, którzy twierdzili, że sieć społecznościowa nieuczciwie atakuje Republikanów, jednocześnie pozwalając zagranicznym rządom naruszać jej politykę. W maju 2020 r., W odpowiedzi na ostrzegawcze etykiety umieszczane na jego tweetach, Trump twierdził, że sieć społecznościowa „nie robi nic w sprawie wszystkich kłamstw i propagandy rozpowszechnianych przez Chiny lub Partię Radykalnej Lewicy Demokratycznej”.

Tak jak wiadomości BBC zauważa, że ​​Twitter wcześniej usunął tweeta irańskiego najwyższego przywódcy ajatollaha Alego Chameneiego i zawiesił konta powiązane z kubańskim prezydentem Raulem Castro i członkami jego rządu.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook