Różności i nowinki technologia

Twitter chce wiedzieć, czy uważasz, że światowi przywódcy powinni być traktowani w specjalny sposób

Twitter planuje dokonać przeglądu swoich zasad dotyczących światowych liderów i poszukuje informacji na temat tego, jak powinny wyglądać te zasady. Twitter przeprowadza ankietę od 19 marca do 12 kwietnia i mówi ogólnie, że chce wiedzieć, „czy [the public] uwierzyć[s] światowi przywódcy powinni podlegać tym samym zasadom, co inni na Twitterze ”.

Ankieta przedstawia hipotetyczną sytuację i listę potencjalnych działań, które powinna podjąć. Zadaje również pytania, takie jak, czy przywódcy powinni być poddawani większej, mniejszej lub takiej samej kontroli, jak inne konta i czy platforma może zakazać obecnemu prezydentowi lub premierowi.

Zrzut ekranu ankiety.

Twittera aktualne zasady dla światowych liderów zostały ustawione w październiku 2019 roku, ale od tego czasu wiele się wydarzyło. W styczniu 2021 r. Twitter zakazał ówczesnemu prezydentowi USA Donalda Trumpa za jego tweety zachęcające do mafii Kapitolu. Zakaz nastąpił po miesiącach, gdy platforma próbowała dowiedzieć się, jak postępować z nim i innymi światowymi liderami z Wenezueli i Brazylii, tweetując dezinformacje o koronawirusie.

Oczywiście, Twitter nie tylko pobierze opinii publicznej i będzie z nią działał. Firma twierdzi również, że będzie konsultować się z „ekspertami ds. Praw człowieka, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i naukowcami” z całego świata. Twitter również planuje opublikowanie ankiety w 14 różnych językach, ale obecnie jest ona dostępna tylko w języku angielskim. Jeśli chcesz się zważyć, możesz wypełnić ankietę tutaj.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook