Nowości

Twitter dodaje przed wyborami baner przeciwdziałający dezinformacji

Twitter doda baner aplikacji zawierający informacje o wynikach wyborów i głosowaniu pocztą. Banery pojawią się na osiach czasu wszystkich użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i pojawią się, gdy ludzie będą szukać fraz lub hashtagów związanych z wyborami.

Twitter twierdzi, że nowe wyskakujące okienka „zapobiegawczo poruszają tematy, które mogą być przedmiotem dezinformacji wyborczych”. Jeden z dwóch banerów zapewnia użytkowników, że głosowanie za pośrednictwem poczty jest bezpieczne. Drugi informuje, że wyniki wyborów mogą nie zostać ogłoszone od razu. Oba odsyłają do momentów na Twitterze, które Twitter zapełni aktualnymi informacjami o głosowaniu i wynikach.

Grafika interfejsu banera informującego o wyborach na Twitterze w aplikacji mobilnej.

Żaden baner nie odnosi się do konkretnych fałszywych stwierdzeń. Zamiast tego Twitter szeroko ostrzega użytkowników przed „niepotwierdzonymi twierdzeniami”, że głosowanie wysyłane pocztą jest fałszywe lub że konkretny kandydat wygrał swój wyścig. Twitter już usuwa lub oznacza tweety promujące fałszywe twierdzenia dotyczące głosowania. Wprowadzono również tymczasowe zmiany w interfejsie przed wyborami, mające na celu zwiększenie świadomego zaangażowania w tweety.

Facebook ogłosił podobny baner na wybory prezydenckie w USA, informując użytkowników Facebooka i Instagrama, czy nadal liczy się głosy. Obie platformy pozycjonują się jako wiarygodne źródła informacji o nocy wyborczej – zamiast potencjalnych wektorów dezinformacji. „Ludzie polegają na Twitterze, jeśli chodzi o dokładne i wiarygodne informacje o tym, jak głosować, oraz najnowsze wiadomości o wyborach. Uważamy, że niezwykle ważne jest, abyśmy ułatwiali ludziom znajdowanie tych informacji” – mówi rzecznik Twittera.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook