Nowości

Twitter oznaczy dezinformację dotyczącą szczepionek COVID-19 i wymusi system strajków

Twitter ogłosił w poniedziałek, że tak się stanie zacznij oznaczać tweety które zawierają mylące informacje o szczepionkach COVID-19. Etykiety będą zawierać linki do odpowiednich informacji z oficjalnych organów, takich jak Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, a Twitter planuje wyegzekwować system pięciu ostrzeżeń dla recydywistów, co może prowadzić do zablokowania kont i trwałego zawieszenia.

Nowe etykiety są podobne do banerów anty-dezinformacyjnych Facebooka lub etykiet, które Twitter zaczął wprowadzać na początku pandemii. Pojawiają się jako tekst pod wprowadzającymi w błąd tweetami, z linkami do informacji z oficjalnych źródeł lub zasad Twittera. Twitter twierdzi, że stosuje te etykiety poprzez połączenie ludzkich i automatycznych systemów oceny i rozpoczyna wdrażanie najpierw z treścią w języku angielskim.

Przykład oznaczonego tweeta.
: Twitter

Twitter ma określone kryteria etykietowania w swoim Wprowadzająca w błąd polityka dotycząca COVID-19, ale ogólnie firma celuje w pięć kategorii fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji:

  • Błędne informacje o naturze wirusa
  • Dezinformacja o skuteczności leczenia i profilaktyce
  • Błędne informacje na temat przepisów, ograniczeń i zwolnień w połączeniu z zaleceniami zdrowotnymi
  • Błędne informacje o rozpowszechnieniu wirusa i ryzyku zakażenia lub śmierci
  • Mylące powiązania (na przykład podając się za lekarza lub pracownika służby zdrowia)

Etykiety są również wykorzystywane w nowym systemie ostrzeżeń za dezinformację dotyczącą COVID-19. Szkodliwy tweet oznaczony etykietą liczy się jako jedno ostrzeżenie. Jeśli Twitter stwierdzi, że dezinformacja jest szczególnie niebezpieczna w kwestionowaniu leczenia COVID-19 i wywoła większy spisek związany z wirusem (na przykład pomysł, że szczepionki zawierają mikroczipy do śledzenia ludzi), firma może również usunąć tweet, który liczy się jako dwa Uderzenia. Od tego momentu naliczane są ostrzeżenia na poziomie konta, które powodują różne działania na Twitterze.

Dołączanie etykiet było częścią szerszej strategii walki z dezinformacją stosowaną przez Twittera podczas wyborów w 2020 roku, dodając etykiety do tweetów od polityków – w tym byłego prezydenta – gdy zawierały one niedokładne informacje. Chociaż etykiety wydają się pomocne, niekoniecznie zniechęcają ludzi do dzielenia się informacjami. Utrzymywanie prawdziwej kary, takiej jak zawieszenie, dopóki nie pojawi się pięć złych tweetów, oznacza również, że dezinformacja może rozprzestrzeniać się tylko z pewnym tekstem jako ostrzeżenie.

Poniżej możesz zobaczyć różne kary Twittera za różną liczbę ostrzeżeń:

  • Jedno ostrzeżenie: brak działań na poziomie konta
  • Dwa ostrzeżenia: 12-godzinna blokada konta
  • Trzy ostrzeżenia: 12-godzinna blokada konta
  • Cztery ostrzeżenia: 7-dniowa blokada konta
  • Pięć lub więcej ostrzeżeń: trwałe zawieszenieZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook