Różności i nowinki technologia

Twitter testuje teraz swoje czaty głosowe podobne do Clubhouse

Twitter rozpoczął testowanie swojej funkcji Spaces, czatów głosowych, które po raz pierwszy ogłosił w zeszłym miesiącu. W wątku ogłaszającym test firma powiedziała, że ​​bardzo mała grupa użytkowników otrzyma możliwość tworzenia Spaces, ale teoretycznie każdy może do nich dołączyć – chociaż to, kto zostanie wpuszczony do danej przestrzeni, zależy od użytkownika, który ją utworzył. .

Twitter przedstawił w zeszłym miesiącu, w jaki sposób pierwszymi osobami, które otrzymają dostęp do Spaces, byłyby kobiety i osoby z innych zmarginalizowanych społeczności, grup, które są bardziej niż inne narażone na wykorzystywanie i nękanie podczas próby prowadzenia regularnych rozmów opartych na komentarzach. dyskusje na platformie.

Umiar wydaje się być głównym celem Spaces. Twórcy mogą kontrolować, kto może lub nie może mówić w kosmosie, a pierwsza wersja zawiera funkcje raportowania i blokowania.

Zrzut ekranu interfejsu Spaces dla słuchacza

Interfejs Spaces dla nasłuchiwania.

Inne testowane funkcje obejmują reakcje emoji, możliwość udostępniania tweetów w kosmosie oraz „bardzo wczesną wersję” transkrypcji głosu na żywo.

Zrzut ekranu przedstawiający funkcję reakcji w kosmosie

Użytkownicy w przestrzeni mogą reagować za pomocą określonych emotikonów, które pojawią się nad ich zdjęciem profilowym.

W tej chwili wygląda na to, że dołączenie do Space działa tylko z poziomu aplikacji mobilnej Twitter – próba dołączenia z sieci powoduje po prostu wyświetlenie błędu „Nie znaleziono strony”. O dziwo, dołączenie do jednego wymaga włączonej integracji Periscope. To usługa przesyłania strumieniowego na żywo, którą Twitter właśnie ogłosił, że się zamyka, więc okaże się, jak Twitter planuje poradzić sobie z technicznym zapleczem czatów głosowych, gdy Periscope zniknie.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook