Różności i nowinki technologia

Twitter twierdzi, że tweet prezydenta Trumpa o skrzynkach pocztowych naruszył jego zasady, ale pozostanie widoczny

Twitter oznaczył tweeta prezydenta Trumpa, w którym zakwestionował wykorzystanie skrzynek pocztowych podczas listopadowych wyborów. Prezydent twierdził, bez powoływania się na dowody, że pudełka umożliwiają „wielokrotne głosowanie” i stanowią „katastrofę dla bezpieczeństwa wyborców”, które „nie są oczyszczane przez Covid”.

Twitter dodał etykietę do niedzielnego porannego tweeta o treści „Ten tweet naruszył Zasady Twittera dotyczące uczciwości obywatelskiej i wyborczej. Jednak Twitter ustalił, że w interesie publicznym może być pozostawienie tweeta dostępnego ”. Link „Dowiedz się więcej” prowadzi do Twittera zasady dotyczące wyjątków związanych z interesem publicznym.

„Umieściliśmy na ten temat reklamę pełnoekranową interesu publicznego Ćwierkać za naruszenie naszej Polityki Uczciwości Obywatelskiej, za wprowadzające w błąd oświadczenia zdrowotne, które mogą potencjalnie zniechęcić ludzi do udziału w głosowaniu ”- powiedział rzecznik Twittera w e-mailu do The Verge w niedzielę. „Podjęliśmy działania, biorąc pod uwagę, że tweet narusza nasze Zasady, ale zachowaliśmy go na Twitterze, ponieważ ważne jest, aby opinia publiczna nadal mogła go zobaczyć, biorąc pod uwagę jego znaczenie dla bieżących spraw o znaczeniu publicznym”.

Zaangażowanie w tweet będzie ograniczone, rzecznik dodał: „Zgodnie ze standardem w przypadku tego powiadomienia, zaangażowanie w tweet będzie ograniczone. Ludzie będą mogli przesyłać dalej z komentarzem, ale nie będą mogli go polubić, odpowiedzieć ani przesłać dalej ”.

To nie pierwszy raz, gdy jeden z tweetów prezydenta został oznaczony jako zawierający nieprawdziwe informacje o głosowaniu i wyborach. 26 maja Twitter oznaczył dwa tweety z konta prezydenta za składanie fałszywych oświadczeń na temat głosowania pocztowego, po raz pierwszy platforma sprawdziła tweety Trumpa. W tweetach, o których mowa, fałszywie twierdzono, że „nadesłane pocztą karty do głosowania będą czymś mniej niż zasadniczo fałszywe” i doprowadzą do „sfałszowanych wyborów”. Twitter określił tweety jako „potencjalnie wprowadzające w błąd”, dodając, że „osoby weryfikujące fakty twierdzą, że nie ma dowodów na to, że karty do głosowania wysyłane pocztą są powiązane z oszustwami wyborczymi”.

AKTUALIZACJA 23 sierpnia 13:01 ET: Dodano komentarz rzecznika Twittera.1 komentarz

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook