Różności i nowinki technologia

Twitter walczy z chaosem wyborczym, zachęcając użytkowników do cytowania tweetów zamiast ich retweetów

Twitter ogłosił mnóstwo tymczasowych zmian w piątek miał na celu powstrzymanie nadużyć wokół wyborów prezydenckich 3 listopada w USA. Tweety zawierające przedwczesne twierdzenia o zwycięstwie będą oznaczone jako tweety mające na celu podżeganie do ingerencji w wyniki wyborów lub wyborów, a tweety od polityków mających ponad 100 000 obserwujących – w tym prezydenta Trumpa – które są oznaczone jako „wprowadzające w błąd” ”Będzie trudniej dostępny.

„Twitter ma do odegrania kluczową rolę w ochronie integralności rozmów wyborczych i zachęcamy kandydatów, kampanie, serwisy informacyjne i wyborców do korzystania z Twittera z szacunkiem i uznania naszej zbiorowej odpowiedzialności wobec elektoratu za zagwarantowanie bezpiecznego, uczciwego i legalnego proces w listopadzie ”, według posta na blogu, którego autorem jest Vijaya Gadde, kierownik ds. prawnych, politycznych, zaufania i bezpieczeństwa na Twitterze oraz kierownik produktu Kayvon Beykpour.

Tymczasowe zmiany spowodują, że większość ludzi może korzystać z Twittera. Od dzisiaj użytkownicy będą zachęcani do „dodawania własnego komentarza” przed ponownym przesłaniem czegoś, popychając ich w stronę opcji tweetowania z cytatami. Użytkownicy, którzy zdecydują się nie cytować tweetów, mogą nadal przesyłać dalej, ale firma twierdzi, że dodaje „dodatkowe tarcie i dodatkowy krok” w nadziei, że „zwiększy to prawdopodobieństwo, że ludzie dodadzą własne myśli, reakcje i perspektywy do rozmowy”.

Twitter nie będzie również zapewniać rekomendacji „lubiany przez” i „obserwowany przez” od osób, których użytkownik nie obserwuje, i będzie zawierał tylko popularne tematy na karcie „dla Ciebie” dla użytkowników z USA, które obejmują „dodatkowy kontekst”. A kiedy użytkownik spróbuje przesłać dalej tweet, który został oznaczony jako „wprowadzający w błąd”, zobaczy monit kierujący go do wiarygodnych informacji, zanim będzie mógł przesłać ponownie złe informacje.

: Twitter

Twitter oznaczył kilka tweetów Trumpa za naruszenie jego zasad dotyczących zmanipulowanych mediów oraz uczciwości obywatelskiej i wyborczej za tweety kłamstw na temat głosowania pocztą. Etykiety nie odstraszyły jednak prezydenta. Po tym, jak Twitter oznaczył fałszywy tweet na temat głosowania pocztowego w maju, Trump podpisał dekret mający na celu zmniejszenie ochrony zapewnianej platformom mediów społecznościowych na mocy sekcji 230 Ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej.

W zeszłym miesiącu Twitter ogłosił nowy zestaw reguł zajęcie się dezinformacją przed wyborami w USA, która obejmowała plany oznaczania lub usuwania tweetów z fałszywymi informacjami o fałszerstwach wyborczych i ich wynikach. Stwierdził również, że oznaczy posty kandydatów przedwcześnie deklarujących zwycięstwo i zakazał wszelkiej reklamy politycznej w zeszłym roku.

Zmiany zostaną wprowadzone dla użytkowników w najbliższych dniach. Twitter twierdzi, że już zwiększył liczbę pracowników pracujących nad wyborami w USA, aby reagować na wszelkie pojawiające się problemy z dniem wyborów.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook